Haziran 4, 2023

İhale Yapıldı, Aralık Ayında Açılacak !

Maddi imkansızlıklardan dolayı bir türlü tamamlanmayan ve ihalesi 22 Nisan’a ertelenen Ordu Stadyumu için yapılan ihalenin ardından Stadyumun Aralık ayında açılacağı belirtildi.

Ordu Futbolu’nun adeta kanayan yarası olmaya başlayan Ordu Stadyumu hakkında beklenen ihale tamamlandı. 6 Nisan’da yapılması gereken ihale ertelenirken, 8 Firmanın katıldığı ihaleyi Mert Çelikkanat+ Ce Hak İnşaat Ortaklığı 25 Milyon 750 Bin Liraya kazandı. İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından İhaleyi kazanan firma ile Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşme imzalayacak. Sözleşmenin imzalanmasının ardından 5 gün içerisinde Mert Çelikkanat+ Ce Hak İnşaat, Ordu Stadyumun İkmal inşaatına başlayacak. Firmanın 180 İş günü içerisinde Stadyumu tamamlaması gerekiyor. Bir aksilik olmadığı taktirde Stadyum en geç Aralık ayında faaliyete geçecek.

Stadyumun ikmal ihalesinin gerçekleşmesinde en büyük adımları 52 Orduspor Kulüp Başkanı Şükrü Bodur ve AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin attı. 52 Orduspor Kulübü’nü 21 Şubat’ta ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin’e, stadyumun tamamlanması için Mor Beyazlı Kulübün Başkanı Şükrü Bodur ricada bulundu. Tomakin, 11 Mart’ta gerçekleştirilen ve AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un başkanlık ettiği Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Ordu Stadyumun tamamlanması için bir konuşma gerçekleştirdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un girişimleriyle Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılarına İkmal İhalesinin yapılması için direktif verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!