Haziran 8, 2023

İki Penaltı Kaçırdıkları Maçın Sonunda Küme Düştüler ! 2-4

Ordu 1.Amatör Lig’de son haftanın en ilginç maçlarından birisinde Gürgentepespor, B Grubu lideri Kotyora Futbol Kulübü karşısında 90 dakika içinde iki kez penaltı kaçırdı ve maçı da 4-2 kaybedince Ordu 1.Amatör Lig’e veda etti.

2022-2023 sezonunda normal sezonun geride kaldığı Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Off heyecanı beklenirken, ligden ise küme düşen takımlar büyük hayal kırıklığı yarattı. Haftanın hatta sezonun en ilginç maçlarından birisi ise Gölköy İlçe Sahası’nda Gürgentepespor ile Kotyora Futbol Kulübü arasında oynandı.

Ligde kalmak için puan ya da puanlara ihtiyacı olan Gürgentepespor, haftalar önce lig liderliğini garantileyen Kotyora Futbol Kulübü karşısında ilk 20 dakikada 2-0 geriye düştü. Şok goller karşısında geç toparlanan Gürgentepespor, ikinci yarının başında farkı 1’e indirdi. 2-1 sonrasında penaltı kazanan ev sahibi ekip, penaltıdan yararlanamadı. Kotyora Futbol Kulübü arka arkaya bulduğu iki gol ile skoru bir anda 4-1’e getirdi.

Maçta ikinci kez beyaz noktaya giden Gürgentepespor’u, ikinci kez durduran 2006 doğumlu Emirhan maçta yıldızlaşırken Gürgentepespor son dakikalarda maçı 4-2 yapmasına rağmen iki kez penaltı kaçırdığı maçın bitiş düdüğüyle birlikte Ordu 1.Amatör Lig’e veda etmekten kurtulamadı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!