Mart 24, 2023

İşte 1 Milyon 360 Bin Liralık Gider Listesi !

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M.Hilmi Güler’in maddi-manevi tüm destekçisi olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün talep ettiği rekor gider kalemleri ortaya çıktı.

5 Kasım tarihinde yaptığımız ‘Kime niyet, kime kısmet’ başlıklı haberimizin içerisinde yer alan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarını yavaş yavaş Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne aktarılmasının detayları ortaya çıktı. Belediye’den alınacak maddi kaynağın listesini bizzat teslim eden Kulüp Başkanı Savaş Şimşek’in, kalem kalem işlenilen listede toplamda 1 Milyon 360 Bin TL istediği öğrenildi.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yöneticileri Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden maddi destek alacaklarını diğer kulüpler saklamazken, liste detaylı incelendiğinde ise büyük dengesizlikler göze çarpıyor.

A Takıma 5 Fazla, Altyapıya Antrenörlerine Maaş !

A Takım bünyesinde 18 futbolcusu olan hatta çıktığı 2 karşılaşmada yedek kulübesinde iki yedek kaleci bulunduran Orduspor 1967 F.İ.S.K. A Takım Futbolcu ve Teknik Heyet Giderlerini 23 futbolcu ve 3 teknik heyet üzerinden belirlemiş. Altyapıda ise şu an 20 tane 11-12 yaş grubu futbolcusu olan kulüp 4 altyapı hocası için toplamda 10 Bin Lira maaş talep etmiş.

Yemek, Sağlık ve Sigortada Toplam 41.500 TL !

Aylık yemek giderlerinin de Belediye’den talep edildiği listede, 18 Bin Lira olarak belirlenmiş. Hatta sağlık konusunda Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden talep edilen para aylık 10 Bin Lira, sigorta için ise 13.500 Lira.

Özellikle transfer giderleri dudak uçuklatıyor !

Kulübün sezon başında Malzeme ve Forma konusundaki giderleri 130 Bin olarak gösterilirken, Bölgesel Amatör Lig Kulüpleri’nin bunu 80 Bin Liraya hallettiği öğrenildi. En büyük gider kapısı olarak dikkatler ise transferlere çevrilmiş. Orduspor Kulübü’nden birçok futbolcuyu aktarma yoluyla transfer eden takım, bu aktarmalar için 13 Bin 500 Lira ödemişti. Ancak bu transfer sürecinde belediyeden 100 Bin Lira talep etmiş

Futbolculara sadece 750’şer lira !

Edilinen bilgiye göre futbolcu ödemeleri gerekçesiyle Belediye’nin Orduspor 1967 F.İ.S.K.’e 80 bin lira ödeme yaptığı öğrenildi. Ancak Mor-Beyazlı ekip yönetimi futbolculara kişi başı sadece 750’şer lira ödeme yaptı.

Gelirlerde ORBEL detayı !

Ordu 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Belediye’ye verdiği listeyle birlikte, kulübün gelir elde edeceği 3 ayrı konu da başlıklar halinde belirtilmiş. Kulübün hesabına göre Forma Reklamı ve Sponsor Gelirleri 1.000.000 TL, Store Mağazası Satış Geliri 50.00 TL, en çok göze çarpan ise Orbel Sponsorluk Anlaşması 600.00 TL olacak.

Gider kalemleri yönünden oldukça eleştirilen listede, gelir bölümünde yer alan ‘ORBEL SPONSORLUĞU’ akıllara bir dönem Yeni Orduspor’a bu yolla aktarılan paraları getirirken, kulübün store mağazasından senelik 50 Bin tl’lik geliri nasıl elde edeceği ise bir başka merak konusu oldu.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!