Mayıs 28, 2023

İşte 2.Amatör Lig İçin Verilen Karar !

2019-2020 sezonunda yarıda kalan Amatör Ligler için Cuma günü açıklanması gereken resmi karar, TFF Başkan Vekili ve TASKK Genel Başkanımız Sayın Ali Düşmez tarafından erken yapıldı.

Ordu 2.Amatör Lig’de 2019-2020 sezonunun başlayacağı hafta öncesinde Covid-19 pandemisi nedeniyle maçlar ileri bir tarihe ertelenmişi. Profesyonel ligler ve Bölgesel Amatör Lig hakkında karar belli olurken, Covid-19 nedeniyle Ordu 2.Amatör Lig hakkında kesin karar çıktı.

Yapılan açıklamada içerisinde Ordu 2.Amatör Lig’in de bulunduğu Bilecik, Nevşehir, Sivas, Van ve Kırıkkale illerinde henüz liglerin başlamadığı belirtilirken, bu süreçten sonra statüleri onaylanmış olsa dahi oynatılmayacağı açıklandı. 2. Amatör ligleri başlayan illerin müsabakalarının sonuçlanmasına 1-2 hafta kalanlar olduğu gibi liglerin tamamlanmasına 11-12 hafta kalanlarda olduğu belirtilirken, bu durumda olan 15 ilde liglerin tamamlanmasına 1 hafta da kalsa, 12 hafta da kalsa 2. Amatör liglerin geri kalan müsabakaları kesinlikle oynatılmayacağı açıklandı.

Ordu 2.Amatör Lig’de yeni sezonda 17 takım 2 ayrı gruba ayrılmıştı. Transferlerini yapan ve yeni sezon hazırlıklarını 22 Mart öncesinde tamamlayan takımlar alınan bu karar sonrasında önümüzdeki sezonu beklemek zorunda kalacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!