Mayıs 30, 2023

İşte TFF’nin Maçlarda Uygulayacağı Yeni Kurallar !

18 Haziran’da başlaması planlanan Süper Lig ve 1.Lig öncesinde TFF maçlardan uygulanacak kuralları resmî sitesinden paylaştı.

TFF’den yapılan açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu’nun dünkü toplantısında salgın nedeniyle durdurulan Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarının özel koşullarla oynatılmasına ilişkin ‘Covid-19 Salgını Nedeniyle Ara Verilen Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası Müsabakalarına İlişkin Talimat’ kabul edilmiştir.” denildi.

Açıklamada alt ligler ile ilgili karar henüz yer almazken, 2.Lig, 3.Lig, Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Ligler hakkında ilerleyen günlerde toplantı yapılması bekleniyor.

İşte Stadyum düzeni ve maç programı içersinde yer alan detaylar şöyle; 

-Ateşi 37.8 derece ve üzerinde olanlar stadyumlara alınmayacak.

-Protokol tribününde oturacak kişiler 3 koltuk boşluk bırakılacak şekilde ve arka sıradaki oturma düzeni arada bir sıra boş bırakılmak suretiyle ön sıraya göre çaprazlama olarak oturmalıdır.

-Bir seyircisiz müsabakada en fazla 296 kişi stadyumda yer alacak.

-Müsabakada taç çizgilerinde 2’şer, kale arkalarında 1’er olmak üzere 6 top toplayıcı görev yapar. Top toplayıcıların yaşları 20 ile 30 yaş arasında olmalıdır. Top toplayıcılar eldiven ve maske takmalıdır.

-Yedek Kulübelerinde kişilerin aralarında 2’şer koltuk boş bırakılarak oturulması zorunludur. Kulübede bulunma hakkı bulunan diğer kişiler aralarında en az 1 (bir) metre mesafe bırakılarak, yedek kulübesi ile aynı hizada olacak şekilde oturacaktır.

-Stadyumlarda, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında sağlık ve hijyen uygulamalarının düzenlenmesi ve uygulanması hususundaki tüm sorumluluk ev sahibi kulübe aittir.

-TFF, maçlarda 5 oyuncu değişikliği yapılabileceğini açıkladı. Kupada uzatmaya gidilmesi halinde ilave 1 oyuncu değişikliği hakkı daha tanınacak.

-Kulüpler tüm futbolcularına, teknik ve destek ekiplerine, maç operasyonu içerisinde çalışacak görevlilerine, her müsabakadan 2 gün önce Sağlık Bakanlığı tarafından akredite olan laboratuvarlarda Covid-19 PCR ve Antikor testi yaptırılması zorunludur.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!