logo

Kaan ve Altan da serbest kaldı !

Orduspor Kulübü Başkanı Yaşar Pamuk ve yönetimi, önlerinde seçimli olağanüstü kongre olmasına karşın bireysel kararlar vermeye devam ediyor. Mor Beyazlı ekip, kaleci Kaan Kars’ı 120 bin lira, savunma oyuncusu Altan Kılıç’ı ise 75 bin liralık senet karşılığında serbest bıraktı. Kulübün kasasına girecek bu paraların yeni yönetime bırakılıp bırakılmayacağı konusunda ise kulüpten hala açıklama gelmedi.

Orduspor’da başkanlığı düşünen kişiler varken, takımdaki oyuncuların tek tek satılması eli kolu bağladı. Utaş Uşakspor’a satılan Özgen Erdem’in ardından Kaan Kars ve Altan Kılıç’ta belli bir bedel karşılığında serbest kaldı.

Özgen’den 150

Orduspor Kulübü’nün, Özgen Erdem’in Utaş Uşakspor’a transferinden 150 bin TL bonservis bedeli aldığı ve bu paranın da taksitler halinde ele geçeceği iddia edildi.

Kaan ve Altan anlaştı
3 seneden bu yana Orduspor’da deyim yerindeyse ‘harçlıkla’ oynayan futbolcular, iş takımdan ayrılmaya gelince yüksek senetler ve bonservis bedelleriyle serbest bırakılarak zor durumda bırakılıyor. Son olarak Orduspor’un başarılı kalecisi Kaan Kars 120 bin lira, Altan Kılıç ise 75 bin liralık senet karşılığında istedikleri takıma gidebilecekler.

345 bin lira…

Bu iki oyuncudan kasasına 195 bin lira koyacak olan Orduspor’un Özgen Erdem transferinden ise 150 bin TL aldığı öne sürüldü. Böylelikle Mor Beyazlı ekip, 3 oyuncunun satışından kasasına 345 bin lira para koymuş olacak.

Öte yandan Kaan ve Altan’dan sonra Asım Can Çaykıran, Mert Can Elik, Burak Özsoy, Arda Arslan, Emre Usta ve Furkan Mızrak’ın da bu yolla takımdan ayrılacağı bildirildi.

“Yeni yönetime bırakılmalı”

Orduspor eski Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Çelik, oyuncuların transferleriyle ilgili bir açıklamada bulunarak; “Kaleci Kaan ve Altan, senet karşılığında serbest kaldı. Belki yine ayrılacaklarda olacak. Futbolcuların transferinden gelecek olan bu paralar yeni yönetime bırakılmalı. Çünkü sen bu kulübü yönetmeyeceksin. Yeni yönetimin paraya ihtiyacı var. Doğrusu budur” dedi.

Çelik, son olarak Orduspor sevdalılarının Hasan Uğur Çebi’nin etrafında toplanması gerektiğini belirterek, Çebi’nin başkan olması durumunda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu dile getirdi.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ