Mart 28, 2023

2020-2021 sezonunda Covid-19 pandemi süreci kapsamında başlayan futbol branşı içerisinde Kadın Futbol’unun halen yer almaması, Kadın Futbol Kulüpler Birliği’ni harekete geçirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni sezon ile ilgili olarak Kadın Futbolu’na düzenleme ve başlama tarihi vermemesi üzerine toplanan Kadın Futbol Kulüpler Birliği açıklamada bulundu.

Ordu’yu yeni sezonda 2.Lig’de temsil edecek Ünye Gücü Futbol Kulübü ve 3.Lig ekibi Rüsumat-4 Kadın Futbol Takımı’nın da desteklediği açıklama “TFF’nin aldığı bu erteleme kararını üzüntüyle karşılıyoruz. Bu kararın alınmasında diyalogdan kaçılarak biz yaptık oldu mantığını kabul etmiyoruz. Sağlık bahane edilerek, bir çok branşta maçlar oynatılırken kadın futbolunun görmezden gelinmesini yadırgıyoruz. Bu süreçte kulüplerimizin, teknik heyetlerimizin ve sporcularımızın mağduriyetlerinin giderilmesi , mali destek sağlanması, statü değişiklikleri ve taleplerimizin daha önceki görüşmelerimizde kabul edildiğinin resmî olarak açıklamasının yapılması , milli takımlar konusundaki kulüplerimizin rahatsızlıklarının giderilmesi, kulüplerimizden muvafakatsız sporcu ayrılamaması, yabancı statüsündeki düzeltme isteklerimiz gibi konuların düzeltilmeyip, düzeltileceğine dair resmi açıklama yapılmaması ve de aynı  tavırların devam etmesi halinde tüm üye kulüplerimizle beraber ortak karar alıp, gerekirse zaten değer verilmeyen Kadın futbol kulüpleri olarak müsabakalara katılmamakta dahil tüm hak arama eylemlerimiz gündeme alınacaktır.” açıklamalarına yer verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun adım atmasının gerekli olduğu belirten Kadın Futbol Kulüpler Birliği, acil olarak ayak tenisi turnuvası düzenleyeceklerini “Kulüpler birliği olarak TFF ile birlikte iyi diyaloglarla,problemleri çözebileceğimizi düşünürken , Kadın Kulüpler birliğini yok sayılarak kararların alınıp açıklanmasını  üzüntüyle karşılıyoruz. Biz tüm kulüplerimizle maç başlama zamanı ve tüm bahsettiğimiz konularda çalışmamızı bir hafta içinde tamamlayıp TFF ile  İsterlerse toplantı yapıp ardından ulusal kanallara açıklamamızı yapacağız. Bu süreçte “Kadın futbolu durdurulur ama Kadın futbolcularımız durdurulamaz “ şiarıyla İstanbul’da acilen başlamak kaydıyla  tüm illerimizde, kadın futbol takımları ayak tenisi turnuvası başlatacağız.” açıklaması ile belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!