Mart 24, 2023

Karabükspor Davası’nda Tutuklama Çıkmıştı !

Orduspor ile Nedim Türkmen arasında ‘görevi kötüye kullanma’ davası sürerken, hakimin mahkemeyi tekrar erteledi. Orduspor cephesi ise kararın Karabükspor için alınan karar olmasını istiyor.

Türk Futbolu’nda kulüp başkanları ve yöneticilerin borç batağına soktuktan sonra ayrıldıkları ve bu bataktan kurtulamayan kulüpler teker teker amatör lige düşerken, Orduspor’da bu kulüplerden birisi olmuştu. Orduspor cephesinde eski yönetici olan Rahmican Ömür’ün çabaları sonucunda Nedim Türkmen’e dava açılırken, ikinci duruşma da ertelendi.

Mahkeme hakiminin bilirkişi raporunu yeniden istemesi sonrasında 11 Aralık’a ertelenen dava konusunda ise akıllara Karabükspor için alınan kararlar geldi.

Karabükspor Davası Nasıl Sonuçlanmıştı ?

10 sezon Süper Lig’de mücadele etme şansı yakalayan ve Türk kulüpleri arasında parmakla gösterilen Kardemir Karabükspor’da 2018 yılında yaşanan ekonomik mali kriz sonrası ortaya çıkan bazı evraklar sonucu Karabük Cumhuriyet Savcılığı’nca tahkikat başlatılmıştı.Savcılık tarafından soruşturması devam eden dosya kapsamında, menajer Bayram Uğurlu Ankara’dan, kulübün eski CEO’su Hakan Ayvaz ise İstanbul’dan, SEGBİS üzerinden ifade verdi. Savcılık tarafından ifadesi alınan menajer Bayram Uğurlu ‘Hizmet nedeni ile görevi kötüye kullanma’, Hakan Ayvaz ise ‘Hizmet nedeni ile görevi kötüye kullanma’ ve ‘Resmi Belgede sahtecilik’ tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Karabük Sulh Ceza Mahkemesi tarafından görülen davada, menajer Bayram Uğurlu ile eski CEO Hakan Ayvaz tutuklandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!