Karşıyaka Tesisleri Yeni Sahaları İçin Gün Sayıyor !

Ordu Altınordu İlçesi’nde bulunan Karşıyaka Altınordu Spor Tesisleri’nde yapılması planlanan 3 adet sahaların yapımına başlanırken, sahaların 120 gün içerisinde teslim edilmesi planlanıyor.

Bölgesel Amatör Lig, Ordu Amatör Lig, Kadın Futbol Ligleri ve altyaş kategorileri maçlarının oynandığı Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’ne yeni sahalar yapılacağı, Mart ayı içerisinde Ordu Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç tarafından açıklanırken yeni sahalar için ilk kazma vuruldu.

Yeni sahalarda zellikle görme engelliler futbol müsabakaları için özel olarak B1 ( Hiç görmeyen sporcular) şartlarına uygun ampute futbol maçlarının oynanabileceği 22 metre genişliğinde 45 metre uzunluğunda yapılacak olup, özel sporculara uygun halde tasarlanacak. Yapılması planlanan diğer sentetik çim yüzeyli antrenman sahaları ise 20 metre genişlik 40 metre uzunluğunda halı saha ve 50 metre genişliğinde 70 metre uzunluğunda sentetik çim yüzeyli antrenman sahası ile birlikte 3 futbol sahası Spor Toto Altınordu Spor Kompleksine eklenmiş olacak.

Spor Toto Karşıyaka Spor Tesisleri’nde yapımı planlanan üçüncü sahanın ise gençlerin boş zamanlarında halı saha maçı yapabileceği belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!