Mayıs 31, 2023

Kime Niyet, Kime Kısmet !

Ordu Futbolu her geçen yıl bir öncekinden daha kötü olmaya devam ediyor. Yeni Orduspor projesiyle sarsılan ve çıkılmaz bir yola girilen Ordu Futbolu’nda yeni dönemde ise amatör takımları ötekileştirme pahasına maddi ve manevi tüm kaynaklar Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü projesine aktarılıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Enver Yılmaz’ın Başkanlık yaptığı dönemde en güvendiği projelerden birisi olan ‘Yeni Orduspor’, şehri futbol anlamında ikiye bölmüş ve Orduspor’un da amatöre doğru düşmesini hızlandırmıştı. Bu proje uğruna Orduspor’un evi ve amatörün kalbi olan Durugöl Tesisleri yıkılmış, üzerinden seneler geçmesine rağmen Amatör Kulüpler için elle tutulur bir tesis tam olarak şehre kazandırılamamıştı.

Tüm bunlar bu sezon başında bitti denilirken, aynı projenin devamı niteliği taşıyan, Belediye’nin maddi ve manevi kaynaklarına güvenilerek hayata geçirilen Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapılanması, amatörün yeni sorunu olmaya başladı. Orduspor, Yeni Orduspor, Altınordu Belediyespor ve son olarak bu döngüye katılan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü konusunda her kesimden farklı istekler ve beklentiler ortaya çıkmaya başlarken, bu son oluşturulan yapıya aktarılanlardan dolayı amatör kulüplerinde homurdanmalar başladı.

HİLMİ GÜLER ÇOK NET ”1967 ORDUSPOR ÜST LİGLERE ÇIKACAK”

Yaz ayında en çok konuşulan konulardan birisi olan birleşme olayında birleştirici bir rol almaya çalışan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M.Hilmi Güler yaptığı açıklamada ”44 tane futbol takımı var Ordu’da. Biz sadece 1 ya da 2’sine hizmet ediyoruz. Ben üç takım birleşsin diye uğraştım. Hepsine eşit davrandım. Birleşme konusunda toplantılar yaptık. Herşey konuşuldu. Ben yapılması gereken şeyleri fazlasıyla yaptım. Bizim evet dediğimiz yerde birleşmediler. Başkan olarak onları çağıracağım yerde kendim gittim. Herkesle görüştük. Biz anlattık, izah ettik ancak daha fazlasını yapamazsınız. Burada yeni bir birleşme oldu ve 1967 Orduspor üst liglere çıkacak. Biz Orduspor’u en alttan alıp, delikanlıca sportmence başarılı olması için çalışacağız. Bunun yanı sıra diğer iki takımımıza da başarılar dilerim.” diyerek hem desteklediği takımı açıkca belirtirken hem de bu sezonun şampiyonunu daha ilk haftalarda kendince belirlemiş oldu !

AMATÖR KULÜPLER İSYANDA !

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M.Hilmi Güler’in maddi ve manevi olarak tüm kaynakları sonuna kadar seferber ettiği Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü projesi ile ilgili amatör kulüplerin isyanı var. Karşıyaka Tesisleri’nde sahayı dörde bölerek antrenman yapan Ordu Amatör Kulüpleri, Sagra Mevkii’ndeki Cumhuriyet Sahaları’nın antrenman için Orduspor 1967 F.İ.S.K.’e verilmesi sonrasında kendilerine de bu hakkın tanınmasını istese de istek sonuçsuz kaldı. Aynı zamanda Güler ile aynı partiden olan bir kulüp başkanının yoğun itirazlarına rağmen, Güler’in 1967 Orduspor konusunda herhangi bir itirazı ve şikayeti kabul etmediği öğrenildi.

VALİ YAVUZ’UN AKLI AMATÖR’DE !

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M.Hilmi Güler, Orduspor 1967 F.İ.S.K.’e destek olduğu Ordu Futbolu içerisinde, Ordu Valisi Seddar Yavuz ise amatör kulüpler için kolaylıklar yapılacağının müjdesini 25 Ekim’de vermişti. Yavuz yaptığı açıklamada, amatör kulüpler için 14 adet kulüp binası yapılacağını söylemişti. Vali Seddar Yavuz, kurumlar arasında yaptıkları sportif faaliyetlerde Orduspor forması giymesiyle dikkat çekerken, Orduspor konusunda ise açıklama yapmaktan kaçınıyor.

KAYNAKLAR YAVAŞ YAVAŞ AKTARILIYOR !

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin maddi yardımını güvence gören Orduspor 1967 F.İ.S.K.’e ise kaynaklar yavaş yavaş aktarılıyor. Edilinen bilgiye göre futbolcu ödemeleri gerekçesiyle Belediye’nin Orduspor 1967 F.İ.S.K.’e 80 bin lira ödeme yaptığı öğrenildi. Ancak Mor-Beyazlı ekip yönetimi futbolculara kişi başı sadece 750’şer lira ödeme yaptı. Aynı zamanda sezon sonuna kadar Belediye’den alınacak maddi kaynağın listesini Belediye’ye gönderen yönetimin, toplamda 1 Milyon 360 Bin TL istediği öğrenildi.

Bütün bunların döndüğü Ordu Futbolu’nda geçen sezonun bitmesiyle birlikte 2.Amatör’e düştü haberinin ortaya atıldığı Orduspor ile ilgili herhangi bir resmi evrakların ortaya çıkmaması da, Orduspor’un aslında düşmediği ve bu yapılanmalarda ayak bağı olmaması için liglere katılım sağlanmasının engellendiği ortaya çıkmış oldu.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!