Mayıs 29, 2023

”Kimse Bizim Ordusporluluğumuzu Ölçmesin”

Orduspor 1967 Futbol Kulübü taraftarlarının, Ordu’nun 3.Lig takımı 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün sahasında oynayacağı maç öncesinde rakip takım Teknik Direktörü Sinan Bayraktar’ı ziyaret edip galibiyet sözü alması 52 Orduspor futbolcuları Yunus Şimşek ve Cantuğ Temel tarafından tepkiyle karşılandı.

Ordu 1.Amatör Küme’de boy gösteren Orduspor 1967 Futbol Kulübü taraftarları, Ordu’yu dışarıda en iyi şekilde temsil eden Sinan Bayraktar’ı ziyaret etti. Orduspor 1967 taraftarlarının ziyarette Artvin Hopaspor’dan galibiyet sözü alması ise tepkilere neden oldu.

“Herkes Orduspor sevdalısı oldu”

52 Orduspor’un savunma oyuncusu Yunus Şimşek, rakip takımdan 3 puan sözü alınmasının kendilerini üzdüğünü belirterek; “Diğer Ordu takımı taraftarları rakip takım Artvin Hopaspor’u ziyaret ediyor. 3 puanı sözünü aldıkları gibi bazı şeyler söylediler. Biz kimseye düşman değiliz. Bu ilin takımıyız. Biz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ama bunları duyup gördükçe daha çok üzülüyoruz. 52 Orduspor, Ünye, Altınordu, Fatsa Belediyespor, Orduspor 1967 hepsi bizim takımımız. Biz profesyonel ligde oynuyoruz. Onlar da inşallah bundan sonra üst liglere gelirler. Biz de onları destekleriz. Çıkma maçları olur biz de gideriz. Ama böyle yapıldıkça Ordu’da futbol ilerlemez. Orduspor’da bende bir zamanlar oynadım ve cefasını çektim. Biz o zamanlar oynarken hiç kimse yanımızda değildi. Şimdi bir anda herkes Orduspor sevdalısı oldu. Biz onlardan daha çok Ordusporluyuz. Kimse bizim Ordusporluluğumuzu ölçmesin. Rakip takımdan 3 puan sözü alınması bizi çok kırdı. Aslında bu durum beni ve takım arkadaşlarımızı motive etti. Ordu’dan olmayan takım arkadaşlarım bile biz daha çok mücadele edeceğiz, kimseye kendimizi güldürmeyeceğiz dediler” dedi.

“Ordululuğa sığmaz”

Maç sonunda açıklamada bulunan Kaleci Cantuğ Temel ise; “Allah kimseyi kendi şehrinin takımının başarısızlığıyla başarı elde edebileceği duruma getirmesin. Biz kendi işimize bakıyoruz ve kendimiz başarılı olmak istiyoruz. Kimseyle de işimiz yok. İnşallah Orduspor 1967’de Bölgesel Amatör Lig’e çıkar. BAL’da şampiyon olur 3.Lig’e çıkar. Çok iyi yerlere gelirler. Sinan hocayı ziyaret etmeleri gayet normal. Ama galibiyetin sözünü aldık gibi söylemleri hiç hoş değil. Ordululuğa sığmaz. Samsun Bafralıyım ama Ordu’da doğup büyüdüm. Ama demek ki benim kadar Ordulu, Ordusporlu değiller ki bu şehrin takımına böyle bir şey yapabiliyorlar. Allah bizi o duruma getirmesin” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

2 thoughts on “”Kimse Bizim Ordusporluluğumuzu Ölçmesin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!