Haziran 4, 2023

Köklü Kulüp 5 Sezon Sonra Geri Döndü !

2019-2020 sezonuna Covid-19 salgınına takılan Ordu 2.Amatör Lig’e bu sezon katılım gösteren Gürgentespor, 5 yıl aradan sonra yeniden Ordu Futbolu’na geri geldi.

Ordu 2.Amatör Lig’de ilk hafta maçları öncesinde futbol müsabakaları ertelenirken, liglerin ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Grup kura çekimi ve fikstürün belli olduğu Ordu 2.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Gürgentepespor, yıllar sonra yeniden liglere dönüş yaptı.

Ordu Futbolu’nda en son 2014-2015 sezonunda mücadele eden ve 2.Amatör Lig’de şampiyon olan Gürgentepespor, maddi imkansızlıklardan dolayı bir sezon sonra mücadele etmesi gereken 1.Amatör’e katılamamıştı. Ordu Amatörü’nün köklü kulüplerinden birisi olan ve uzun yıllar Amatör Küme’de mücadele eden Gürgentepespor, bu sezon Gürgentepe İlçesi’ndeki sporseverlerin ısrarları ve destekleri sonrasında geri döndü.

Gürgentepespor, Ordu 2.Amatör Küme A Grubu’nda Merkezspor, Çatalpınarspor, Çınarlıkspor, Fatsa Dumlupınarspor, Saraycık Belediyespor, Ünye Kartalspor, Çaybaşı Belediyespor ve Kabataşpor ile mücadele edecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!