Mart 26, 2023

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Altınordu Belediyespor’un Sportif Direktörü Mustafa Köksal, takımlarının düşük bütçesiyle BAL Ligi’nde birçok takımla kafa kafaya oynayabileceğini gösterdiğini dile getirdi.

Sezona Ordulu genç oyunculardan oluşan bir ekiple start verdiklerini hatırlatan Köksal, Nurullah hoca önderliğinde iyi işler yaptıklarını ifade etti.

“Birçok insanı kazandık”

Sezon başında mütevazi ve ligde kalabilecek bir takım oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Köksal; “Şu anda Altınordu takımı sezona başlarken bizim yönetim olarak belirlediğimiz takımın üstünde bir takım oldu. Bunun içinde Nurullah hocaya teşekkür ediyoruz. Bu ligi tanıyor ve bu ligdeki oyuncuları biliyor. Bize faydalı olacak efendi, dürüst, sessiz, sakin saha içerisinde koruyan futbolcuları biz kendimize aldık ve almaya devam ediyoruz. Nurullah hoca ne derse bizde onu yapıyoruz. Tabi ki aldığı futbolculara o kefil sonra biz ona kefiliz. O yüzden biz bir ligde kalacak bir takım istedik ve Ordulu gençler oynasın istedik. Burada bir çok insanı kazanacağız. Bunun yanında da 2001 doğumlu çocukları kazanmaya çalışıyoruz. Buradan sıradan bir takım olarak gittiğimizde bir çok grubu geçerek Türkiye Şampiyonasına gitmek istiyoruz. Onun içinde burada Efe gibi, Haktan gibi ve diğer çocuklar gibi bir çok oyuncuyu bünyemize katmaya çalışıyoruz ve 2001 doğumlu çocuklara da önem veriyoruz. Bu konuda biz memnunuz, tabi Aşkın başkanın biliyorsunuz bize olan manevi desteği var. Maddi olarak zaten halkın alın terini fazla kulübe harcama gibi niyeti yok ama sponsor ve başka desteklerle kulübe verdiği destekleri biz önemsiyoruz. Yöneticilerimize teşekkür ediyorum, hepsi elini cebine soktu. Uygun ve ucuz maliyette takım yaptık. Takımın maliyetini söylesem gülersiniz; 150 bini geçmiyor. Borç ödüyoruz. Kalan borçlar var, geçen yönetimden kalan borçlar var. Ben bilmiyorum ama inşallah bu yönetim devam eder. Ordu kazanır” dedi.

Geride kalan 5 haftada 7 puan topladıklarını söyleyen Köksal, daha iyisini yapabilecek bir ekipleri olduğunu ve hem teknik ekibe hem de futbolculara güveninin tam olduğunu kaydetti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!