Yeni Orduspor ile Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan kriz nedeniyle mor-beyaz-siyahlı yönetim olağanüstü kongre kararı aldı. 3 Ağustos’ta yapılacak Kongrede mevcut yönetimin aday olmayacağı açıklandı.

Yeni sezon öncesinde maaşları Büyükşehir tarafından ödenen antrenörleri belediyede yer aldıkları kadrolar olan itfaiye ve zabıta birimlerine çağırılması sonucu takımı dağıtmak zorunda kalan Yeni Orduspor’da yönetim de görevi bırakıyor.

3.Lig’deki akıbeti merak edilen Yeni Orduspor, Büyükşehir Belediyesi ile arasında yaşadığı gerilim nedeniyle olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

İki sezondur şampiyonluk hedefi ile başladığı sezonu amaçsız bitiren Yeni Orduspor’da 2 Haziran’da kongre yapılmış ve kongrede başkanlığa eski AK Parti Ordu İl Başkanı Av. Uğur Çelenk getirilmişti.

Yapılan açıklamada Olağanüstü Kongre’nin 3 Ağustos’ta Yeni Orduspor Tesisleri’nde gerçekleştirileceğini açıkladı. 3 Ağustos’ta çoğunluk sağlanamaması halinde, kongre 10 Ağustos’ta çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!