logo

Kongre var, heyecan yok !

Orduspor’da 17 Haziran’da tüzük değişikliği sebebiyle yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul günü geldi çattı ancak camiada ve taraftarlarda herhangi bir kongre heyecanı yok.

50.yılında Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Orduspor için kongre zamanı. Orduspor, 17 Haziran Cumartesi günü belki de takımın kaderini değiştirecek bir kongre yapacak ancak kongre ile ilgili, kongre heyecanı yaşanmıyor. Kongre heyecanı yaşanmamasının en büyük nedeni ise Orduspor Kulübü’nü ile özdeşleşen ilk kongrede yeterli çoğunluğun sağlanamayacağının bilinmesi.

Orduspor Kulübü son yıllarda yaptığı kongrelerde hiç bir zaman ilk verilen tarihte gerekli çoğunluğu sağlayamıyor. Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk’un 17 Haziran olarak verdiği tarihte de gerekli çoğunluk sağlanamazsa 24 Haziran’da yeniden Genel Kurul yapılacak. 24 Haziran’da yapılacak kongrede ise çoğunluğa bakılmayacak.

Orduspor’da kongre heyecanının olmamasının ikinci nedeni ise tüzük değişikliği. Kulüp öncelikle tüzük değişikliğine gidecek ve daha sonra Seçimli Olağanüstü Genel Kurul kararı alacak. Orduspor’un yeni sezon öncesinde takım kurma konusunda diğer takımların gerisinde kaldığı bilinirken, tüzük değişikliği konusunun bir an önce halledilmesi isteniyor.

Orduspor Kulübü’nün 17-24 Haziran tarihleri arasında yapacağını açıkladığı Olağanüstü Genel Kurul, uzun yıllar sonra ilk kez Orduspor Kulübü eski Kulüp Binası’nda yapılacak.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ