Haziran 4, 2023

”Kongrede Takdiri Kulüpler Verecek”

Ordu Futbolu’nda daha önce ASKF Başkanlığı yapan ve aynı zamanda teknik direktörlük yapan Zafer Öztürk, yeni sezon öncesinde yapılacak olan kongre öncesinde açıklamalarda bulundu.

Ordu Amatörü’nde Gölköyspor, İkizce Belediyespor ve Kumruspor’un yanı sıra Bölgesel Amatör Lig’de Ünye 1957 Spor ile Orduspor’da teknik direktörlük yapan Zafer Öztürk, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesinde açıklamalarda bulundu. Aday olduğunu aylar öncesinden belirten Öztürk, kongre öncesinde şunları söyledi.

”Takdiri Kulüplerimiz Verecek”

”Evet Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu adayıyım. Tanıdığım insanlardan ve kulüplerden destek istiyorum. Herkes birbirini tanır. Oy almak için karalama yapmak ya da belden aşağı yapmak benim tarzım değil. Belki bugün kötü olabiliriz ancak yarın yüz yüze bakıyoruz. Seçim kazanmak için kötü şeyler yapmanın anlamlı olacağını düşünmüyorum. Sadece şunu söyleyebilirim. ASKF’da 3 yıl görev yaptım. Benim dönemimde neler yaptığımız kulüpler biliyor. 6 sezon ise arkadaşlar görev yaptı. Onların da neler yaptığını biliyorlar. Takdiri kulüplerimiz verecektir.”

”Şu dönemde oy istemek hoş gelmiyor”

”Korona pandemininden dolayı insanlar kendi dertleriyle uğraşırken bize oy verin demek hoş gelmiyor. O yüzden sosyal alemden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile ilgili reklam yapmadım. Bana çok hoş gelmiyor. Cenazelerde ya da bazı yerlerde adayımız şu isimdir deme gülünç geliyor. ASFK reklam yapma yeri değil sadece çalışma ve çıtayı yükseltme yeridir.”

”Hak eden kazansın”

”Kulüplere nasıl faydalı işler yapabiliriz diye bunları düşünüp proje üretmemiz lazım. Seçin kaybetmek kendi adıma dünyanın sonu olmayacak. Egolar çok yüksek. Birine oy istemek için diğerinin kaybetmemek istiyorum. Hak edenin, iyi olanın ve faydalı olanın kazanmasını istiyorum.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!