Nisan 1, 2023

“Kulübü Büyükşehir Belediyesi’ne Teslim Etmek İçin Aday Oldum”

Olağanüstü Genel Kurul sonrasında Yeni Orduspor Kulüp Başkanlığına getirilen Temel Aşar, ilk açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

3.Lig’de mücadele edecek olan Yeni Orduspor’da yeni sezonun başlamasına haftalar kala yapılan olağanüstü genel kurul sonrasında yeni kulüp başkanı Temel Aşar olmuştu. Kongrede yaşanan olayların tartışması halen sürerken, Aşar konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamarı yaptı.

“Bir anlık hareketle aday oldum”

10 Ağustos 2019 Cumartesi günü yapılan Yeni Orduspor kulübü kongresinde başkan seçilmem konusunda bazı arkadşlarımızın yanlış bilgiler aktarmasından dolayı bu açıklamayı (Bilgilendirme) yapma ihtiyacını görev kabullendim. Herkes bilmeli ki bu şehir Ordusporsuz olamaz. Kongre günü aday olmam konusunda çok açık ve net söylüyorum ki YENİ ORDUSPOR Kulübünün kapatılmasını önlemek için yapılan bir anlık harekettir. Çünkü mevcut yönetim kulübü kapatma kararı almıştı.

“Kulübü Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmek için aday oldum”

Benim asla Başkanlık gibi beklentim yoktu olması da mümkün değil, bunun çok farklı nedenleri var ama Ordusporluluğumdan hiç kimsenin şüphe duymasına asla müsade etmem. Onun için kulübü Ordu Büyükşehir Belediye başkanı Dr.M. Hilmi Güler’e teslim etmek, onun projeleri doğrultusunda hareket etmek için aday oldum ve Ordu için çok önemli olan 3.lig takımının kapatılmasını ve yaşatılması için arkadaşlarımla görev aldık. Bundan sonra Yeni Ordusporun geleceği OBB başkanı Dr. M. Hilmi Güler’in projeleri arasındadır.

“Orduspor bizlerin gönlündedir”

Bu arada 52 yıllık şerefli bir mazisi olan Orduspor Kulübü elbette bizlerin gönlündedir. Orduspor takımını bugünlere kadara zor şartlar altında var etmeye çalışan başta Divan başkanı Mahir Akdere ve Savaş Şimşek arkadaşımla ekiplerinede teşekkür ediyorum. İnşallah OBB başkanı Dr. M. Hilmi Güler’in desteği ile kurulacak yönetim Ordulu sporseverlerin Ordu’da profosyonel bir takımın yaşatılması için ellerini taşın altına koyar bizlerde her zaman olduğu gibi desteğimizi veririz.

“Yeni Orduspor sadece bir avuç insanın değil”

Yeni Orduspor takımı asla bir avuç insanın değil tüm Orduluların takımıdır onun için herkesin üye olacağı ve yöneteceği bir kulüp olma yolunda kapımızı sonuna kadar açıyoruz.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!