Yeni Orduspor Kulübü 2.Başkanı Aziz Tokat, kapanmak üzere olan bir takıma sahip çıktıklarını hatırlatarak, herkesi destek vermeye davet etti.

Kulübün maddi açıdan zor günler geçirdiğinin altını çizen Tokat, Yeni Orduspor’un, Ordu’nun takımı olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini savundu.

Esnafspor’da yıllarca antrenörlük ve yöneticilik yapan Tokat, artık Yeni Orduspor’un yönetiminde yer alıyor.

“İsim değişikliği yapacağız”

Kulübün son durumu ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Aziz Tokat; “Biz Yeni Orduspor Kulübü’nü kapanmasın diye aldık. Ordu’nun bir fındığı var birde sporu var. Yeni Orduspor 3.Lig’de oynuyor, Altınordu Bölgesel Amatör Lig’de oynuyor. Sayın Valimizi, sayın milletvekillerimizi, sayın belediye başkanlarımızı ve iş adamlarımızın Yeni Orduspor Kulübü’ne destek vermelerini istiyoruz. Biz Yeni Orduspor Kulübü olarak kongre yapacağız ve ismi de Orduspor 1967 kesinlikle olacak. 3.Lig’de takımımız olsun. Taraftarlarımızı da maçlara bekliyoruz. Bu da Ordu’nun takımı herkesin bu takıma sahip çıkması lazım. Eski Orduspor’da bizim, Altınordu da bizim, Yeni Orduspor da bizim ama isim değişikliği kesinlikle yapacağız. Yeni yönetim yapacağız, bu takımı Ordu’ya mal edeceğiz ve Ordu’nun takımı olacak. Arkadaşlarımızla beraber bu işi birlik beraberlik yapıp takımımızı iyi yerlere getireceğiz. Öncelikle kongre şart. Maddi ve manevi sıkıntımız çok ama iş adamlarımız destek veriyorlar. Onlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!