Mayıs 29, 2023

Ligler Ne Zaman Başlayacak ?

Dünyayı saran yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında liglerin ertelenmesinin ardından Kulüpler Birliği bir araya geldi.

Liglerin geleceği konusunda üç farklı senaryo üzerinde çalıştıkları öğrenilen kulüpler birliğinin, üç senaryo üzerinde çalıştığı iddia edildi. Üç senaryonun birincisi; ligi daha önceden planlandığı gibi bitirmek. Her şey yolunda gider ve bu koronavirüsten hızlı bir şekilde kurtuluş gerçekleşirse, 17 Nisan’da Süper Lig ve diğer tüm alt grup ligleri yeniden başlatmak.

İkinci senaryo, hem ülkemizde oluşan koşullardan dolayı liglerin yeniden başlama tarihi uzarsa ne yapılacak? Bu durumda hızlandırılmış bir lig sistemine geçilebilir. Play-off gibi, şampiyonların daha kısa sürede belirlendiği bir sistem uygulanabilir. Bu sezon küme düşme olmasın diyen kulüpler de var. Avrupa ülkeleri de aynı şeyleri tartışıyor. Üçüncü senaryo inşallah yaşamayız ama bu işler iyice gecikirse ne olacak? Ligler şu andaki sıralamaya göre mi tescil edilmeli? Bu hiç düşünmek istemediğimiz bir senaryo. Kulüpler Birliği olarak en çok ilk senaryo üzerinde durulduğu da gelen bilgiler arasında.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin tekrardan ne zaman başlayacağı ile ilgili belirli çalışmalar yapıldıktan sonra belli olacağını ifade etti. Nihat Özdemir liglerin en kısa sürede başlamasını arzu ettiklerini ve tekrardan seyircili müsabakaların yapılmasını arzu ettiklerini açıkladı. Şuan için liglerin ne zaman başlayacağı maalesef belli değil.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!