Mart 26, 2023

Ligler Tescillendi, 2.Lig’de Mücadele Edecek !

Bu sezon mücadele ettiği Kadınlar Voleybol Bölgesel Ligi’nde rahat bir şampiyonluk elde eden Ünye Gücü Kadın Voleybol Takımı, liglerin tescil edilmesinin ardından önümüzdeki sezon kesin olarak 2.Lig’de mücadele edecek.

Voleybol Kadınlar Bölgesel Ligi’nde Grup maçlarında aldığı başarılı sonuçların ardından Play-Off Finallerine yükselen Ünye Gücü Kadın Voleybol Takımı, Tokat’ta oynanan finallerde müthiş bir performans ortaya koymuştu. Trabzon İskofyaspor’u 3-0, Samsun 19 Mayıs Voleybol’u 3-1 ve Kayseri Melikgazi İzzet Ö.Kaya’yı set vermeden 3-0 mağlup eden Ordu temsilcisi, Ordu’ya şampiyon dönmüştü.

Ocak ayında şampiyonluğu alan Ünye Gücü Kadın Voleybol Takımı’nın önümüzdeki sezon 2.Lig’de mücadele edeceği ise kesinleşti. Covid-19 virüsü nedeniyle kalan maçların olduğu Voleybol’un bazı liglerinde, artık kalan maçların oynanmayacağı ve liglerin tescil edildiği açıklandı.

Konuyla ilgili resmi açıklamayı yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, ‘Ligi bu şekilde tescil ediyoruz. Voleybol Erkek ve Kadınlar liglerinde kalan maçlar oynanmayacak’ dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!