Mart 28, 2023

”Liglerin Ne Zaman Başlayacağını Raporlar Belirleyecek”

Koronavirüs salgını nedeniyle Dünya’nın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de ligler ertelenirken, Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir şu an liglerin ne zaman başlayacağı konusunda bir şey söylemenin zor olduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüs önlemleri kapsamında ertelenen liglerin durumu hakkında konuştu Kovid-19 salgını nedeniyle liglerin ne zaman start alacağı konusundaki çalışmalar sürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, devlet yetkilileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını söyledi.

Liglerin başlama tarihi ile ilgili görüşmelerin titizlikle devam ettiğini belirten ve konuyla ilgili konuşan Özdemir, “TFF olarak ‘lig şu tarihte başlayacak’ demek gibi bir kararımız olamaz” dedi. Özdemir yaptığı açıklamada “Buna devletimizin belirli kurullarıyla birlikte karar vereceğiz. Örneğin Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı ve bilim kurullarının hazırlayacakları raporlar çok önemli. Bunların ışığında hareket edeceğiz. Elbette UEFA’nın görüşünü de alacağız. Mayısın ilk haftası yapacağımız değerlendirmede mayıs ayında çalışmaların başlayıp, başlamayacağını bu raporlar belirleyecek” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!