Mart 31, 2023

Orduspor ile Yeni Orduspor yöneticilerinin birleşme konusu için yeniden bir araya gelmesi sonrasında logo ve isim konusunda seçenekler düşündürüyor.

Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olan Orduspor ile 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor yaklaşık 45 gündür birleşme konusunda orta noktada buluşamıyor. Yeni Orduspor’un kongresi öncesinde bozulan birleşme konusu, bu günlerde yeniden gündeme geldi.

Orduspor’dan Savaş Şimşek, Mahir Akdere ve taraftarların isteğini kongre öncesine kabul etmeyen Yeni Orduspor cephesi, kendi yönetim kurulu üyelerinin resti çekmesinin ardından Orduspor ile yeniden görüşme talep etti. Bu görüşmede ise Orduspor cephesinin istekleri kabul edildi.

Birleşme sonrasında isim ve logo değişimi zorunlu olurken, olasılığı yüksek olan birleşmenin ardından ortaya farklı bir takım çıkacak. Nitekim yeni takım, Orduspor mevcut olarak kullandığı ismi ya da Orduspor logosunu kullanamayacak.

Alınan bilgiye göre ise TFF ile yapılan görüşmelerde logo konusunda Orduspor’un en eski logosu, isim konusunda ise Orduspor 1967 isminin kabul gördüğü öğrenildiği.

Kongre öncesinde bitti gözüyle bakılan birleşme son saatlerde iptal olurken, birçok taraftar birleşme resmiyete dökülmeden inanmıyor.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!