Mart 26, 2023

”Maçlara Çıkmamız Mümkün Değil”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Atakum Belediyespor’da Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Öngel yaptığı açıklamada maçlara çıkmayacaklarını belirtti.

Bölgesel Amatör Lig 4.Grup’ta Ünye 1957 Spor ve Altınordu Belediyespor ile birlikte mücadele eden Atakum Belediyespor’dan önemli bir karar geldi. Samsun temsilcisinde Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Öngel, spor müsabakalarının yeniden başlayacak olması ve yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu.

Atakum Belediyespor Yönetim Kurulu Öngel, ‘Biz spor adamları olarak, toplum sağlığını düşünmek, eksik gördüğümüz noktalarda yetkilileri uyarmak zorundayız. Bizim vatandaş olarak da, insan olarak da sorumluluğumuzun gereği budur. Bildiğiniz üzere, ülkemizde camiler kapalı, insanlar ibadet edemiyor ama ligleri başlatma kararı masada. Bunu kabul etmek mümkün değil. İnsanların en fazla etkileşim içinde olduğu alanlardan biri de futbol müsabakaları olacaktır. Böyle bir durumda biz çocuklarımızın sağlığını hiçe saymak pahasına maçlara çıkmayız, çıkmayacağız da. Her işin başı ve önceliği sağlıktır ve biz toplum sağlığı için bunları düşünmek zorundayız. Bu yolda ödenmesi gereken bir bedel varsa biz Atakum Belediyespor olarak bunu ödemeye de hazırız’ diye konuştu.

Liglerin bitmesine 4 haftanın kaldığı Bölgesel Amatör Lig’de Atakum Belediyespor’un kalan maçları Kastamonu Köy Hizmetleri Özel İdare, Altınordu Belediyespor, 1926 Bulancakspor ve Osmancık Belediyespor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!