Maradona’yı Ordu’yla Tanıştıran O Adam !

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat eden dünyaca ünlü futbolcu Diego Armando Maradona’nın, henüz futbolcululuk yıllarının başlarında Ordulu Vahram Çitcioğlu ile Arjantin’de bir araya geldiği öğrenildi.

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı olan ve Ordu tarihiyle ilgili bir çok araştırma yazısı yayınlayan Hikmet Pala, vefatıyla başta tüm spor camiasını olmak üzere tüm Dünya’yı şok eden Diego Armanda Maradona ile ilgili önemli bir arşiv bilgisi paylaştı.

Hikmet Pala’nın arşivinden sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta Diego Armando Maradona ile Ordulu Vahram Çitcioğlu’nun bir arada olduğu görüldü. Verilen bilgiye göre ise Dünyaca ünlü futbolcuyu futbola kazandıran ismin Çitcioğlu olduğu belirtildi.

Vahram Çitcioğlu’nun 1934 yılında Ordu’da dünyaya geldiği ve 14 yaşında ailesiyle birlikte Arjantin’e göç ettiği bilgisi verilirken, Vahram’ın daha sonra Arjantin’de “Deporivo Armenio” isimli, göçmen Ermenilerden oluşan bir futbol kulübü kurduğu açıklandı. Vahram Çitcioğlu ile Maradona’nun oldukça yakın dost oldukları ortaya çıktı.

Ordulu olan ve Arjantin’de yaşamaya devam eden Çitcioğlu’nun, 1967 yılında kurulan Orduspor’a o dönemlerde forma gönderdiği de ortaya çıktı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!