Haziran 8, 2023

Mayısta Topbaşı, Haziran’da Santra !

Koronavirüs nedeniyle ertelenen Süper Lig’in haziran ayının 3. haftasında başlayacağı öne sürüldü. Türkiye Kupası ile birlikte 75 maç, ağustosa kadar bitirilecek. Futbolcular için hastanelerde özel alanlar oluşturulacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kulüpler Birliği Vafkı ile birlikte hazırladığı raporu, önümüzdeki günlerde Bilim Kurulu’na sunması bekleniyor. Nihai kararı, kuruldan görüş aldıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı vereceği öğrenildi. Süper Lig’in altındaki liglerle ilgili belirsizlik ise devam ediyor.

Sosyal medyada birçok spor adamı Haziran ayında liglerin başlayacağını söylerken, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan şu ana kadar ise açıklama gelmedi. Bilim Kurulu tavsiyesi ve Bakanlığın, Süper Lig ile ilgili kararı, basketbol ve voleybol ligleri için de örnek olabilir. Maçların tek şehirde oynanması planı kulüplerin tamamından destek aldı. Böylece seyahat riski ortadan kalkacak, lig bitene kadar bir çeşit karantina da uygulanmış olacak. Plan dahilinde öne çıkan şehir, yeterli tesise sahip olması sebebiyle Antalya. Kamp masraflarının belli bir kısmına TFF’nin destek vermesi söz konusu.

Süper Lig için Haziran ayında Antalya formulünün neredeyse kabul görmesi beklenirken, TFF’nin alt liglerdeki maç yoğunluğuna çare aradığı belirtiliyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!