Mart 24, 2023

Melet Irmağı’nda Rafting Heyecanı Arttı !

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in göreve gelmesiyle birlikte Melet Irmağı’nda başlayan Rafting çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Temmuz ayının ilk haftasında Ordu’ya gelerek bir takım incelemelerde bulunan Türkiye Rafting Federasyonu yetkilileri, Melet Irmağı bölgesinde çalışmalara yapacaklarını söylemişti.

Ordu öncesinde Tunceli’de görev yapan Vali Tuncay Sonel, Dünya Rafting Şampiyonası’nın 2019 yılında 20 ülkeden 800 sporcunun katılımı ile Munzur’da yapıldığını belirterek, Ordu’da daha geniş bir şampiyonaya ev sahipliği yapmak istediklerini belirtti.

Ordu’nun Melet Irmağı rafting spor merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Melet Irmağı’nın ilk etapta 3,5 km’lik bölümünün rafting parkuru olarak belirlendiği, bu güzergahın 6 km’ye çıkarılacağı belirtildi. 

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, ırmakta rafting parkuru belirleme çalışmalarının bittiğini söyledi. Genç, “Melet Irmağı’nda 3.5 kilometrelik parkur çalışmamız bitti. Rafting botunun suda ilerleyişini bizzat görmek için arkadaşlarımızla ve sporcularımızla beraber rafting yaptık. Gerçekten parkur güzel oldu. İnşallah Eylül ayında da parkuru 6 kilometreye çıkartmayı hedefliyoruz. Yine aynı zamanda fındık hasadı bittikten sonra rafting eğitimlerine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başlayacağız” dedi. 

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!