Nisan 1, 2023

”Menfaatçi ve Fırsatçıları Barındırmayacağız”

Fidangör Taraftar Grubu lideri Zafer Çetinkaya, 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Kozanspor Futbol Kulübü arasında oynanan karşılaşma öncesinde yaşananların ardından adeta ateş püskürdü.

52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Misli.com 3.Lig 3.hafta maçında sahasında konuk ettiği Kozanspor Futbol Kulübü öncesinde, Fidangör Taraftar Grubu lideri Zafer Çetinkaya 19 Eylül Stadyumu’na giderek yetkililerden maçı stadyumda takip etmek istediğini belirtti. İsteği karşısında olumlu cevap alamayan Çetinkaya, ardından yaşananların sonrasında ise tepki gösterdi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle seyircisi oynanan karşılaşmalarda kulüp yetkilileri ve kulüp davetlilerinin takip ettiği maçı stadyumda canlı izlemek istediğini belirten Fidangör Taraftar Grubu lideri Zafer Çetinkaya: ”Pazar günü oynanan 52 Orduspor Futbol Kulübü – Kozanspor Futbol Kulübü müsabakası öncesi, yıllarını Ordu tribünlerinde geçiren ve ilk gününden beri 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün yanında olan birisi olarak karşılaşmayı izleyebilmek için stadyuma giderek yetkililerden müsabakayı stadyumdan takip edebilmek için talepte bulundum. Yetkililer, TFF talimatları gereği içeriye alamayacaklarını ilettiler. Bu durumu anlayışla karşıladım.” diyerek stadyum çevresinde beklediğini belirtti.

Kendisinin içeriye alınmadığını ancak daha sonra birçok kişinin stadyuma girdiğini belirten Zafer Çetinkaya olayı şu şekilde anlatarak tepki gösterdi: ”Daha sonra stadyuma girenleri gözlemleme fırsatı buldum. Zamanında bu kulübe en ağır hakaretleri edenlerin, her türlü olumsuz faaliyette bulunanların stadyuma rahatça girdiklerine şahit oldum. Bu kulübün her zaman yanında olan birisi olarak, TFF talimatları öne sürülerek şahsıma gösterilen bu tutum, bu kulübün zor zamanında kapısından bile geçmeyen papazlara gösterilmedi. Şunu bilsinler ki bu kulübün etrafında menfaatçi, fırsatçı ve iki yüzlü insanları barındırmayacağız.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!