logo

Mersin İdman Yurdu’na Ordulu hoca !

Ordusporun efsane kalecilerinden olan ve bir dönem genel menajerlik görevi de yapan Dursun Karamustafa, 2.Lig ekiplerinden Mersin İdman Yurdu’nun yeni teknik direktörü oldu.

Ordu’dan yetişen en önemli kalecilerden birisi olan Dursun Karamustafa, zor bir göreve imza attı. Kariyerinde Orduspor’da ve Tokatspor’da forma giyen Karamustafa, 2.Lig ekiplerinden Mersin İdman Yurdu ile anlaştı. Dursun Karamustafa son olarak Bölgesel Amatör Lig’e çıkan Atakum Belediyespor’da Gençlik Gelişim Sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Mersin İdman Yurdu ile teknik direktörlük konusunda anlaşan 70 yaşındaki tecrübeli antrenör Dursun Karamustafa’nın attığı imza sonrasında ise Mersin medyası olayı farklı bir gözle inceledi. TFF kayıtlarında teknik sorumlu olarak Dursun Karamustafa gözükürken, Sedat Hazımoğlu antrenör unvanıyla kulübede olacağı belirtildi.

Mersin İdman Yurdu UEFA Pro Lisansı olmayan bir hoca ile yani alt yapı hocaları ile maçlara çıkmaya devam etseydi Kulüp büyük bir ceza ile karşı karşıya kalacaktı. Alt yapıdan gelen bir hoca en fazla 3 hafta takımın başında çıkabilir, 4. hafta mutlaka diplomalı bir hocanın çıkması gerektiği için Mersin İdman Yurdu’na dışarıdan hoca olarak Dursun Karamustafa getirildi.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ