Mayıs 31, 2023

Metin Kır, Ordulu Hakemleri Eleştirdi !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Adayı olan eski hakem Metin Kır, yerel televizyon kanalında yaptığı açıklamada Ordu’da görev yapan hakemlerin üst liglerde görev alacak kapasitede olmadıklarını belirtti.

Ordu ASKF Genel Sekreteri olan eski hakem Metin Kır, adaylığını koyduğu Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlık seçimi için çalışmalarını sürdürüyor. Kır, yerel televizyon kanalında projelerini anlatırken Ordu’da görev yapan hakemlerin yetersiz olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Ordu’ya gelen eski hakem Bünyamin Gezer’in kendisine destek olduğunu belirten Metin Kır: “Eski hakem Bünyamin Gezer ile görüştük. Kendisi Amasyalı ve hakemlikten arkadaşımdır. Bana Ordulu hakemleri sordu. ‘İyi değil’ dedim. Hani vardır ya ‘benim adamım, senin adamın’. Bakıldığında benim adamım ama sordu bana. ‘Olmaz Başkan Ordudaki hakemler bu ligde yapar bunun üzeri olmaz’ dedim.” açıklamasını yaptı.

Ordu Amatör Lig hakemlerinin sadece bu ligde görev alabilecek kapasitede olduğunu ve ilerisi için umut vermediklerini söyleyen Kır: “Hakemlerin de kendi aralarında vefa olayı var. Kaç arkadaşımızı hakem yaptık, neden ? Çünkü düzgün iş yapıyoruz. Güveniyor, inanıyor.” dedi.

Hakemlik yaptığı dönemde profesyonel liglerde sayısız maç yöneten Metin Kır, daha sonra hakem gözlemcisi olmuştu. Kır 2009 yılında alınan kararla, göreviyle ilgili Futbol Federasyonu’na verdiği uygunluk belgelerinde gerçeğe aykırı ve yanıltıcı beyanlarda bulunması nedeniyle 1 yıl men cezası almıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!