Mayıs 31, 2023

”Nedim Türkmen İle Uzlaşmayı Düşünmüyoruz”

22 Ocak tarihinde Ordu Adliyesi’nde görülen Orduspor-Nedim Türkmen davası 3 Nisan’a ertelenirken, Avukat Utku Başdağ ve Eski Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk önemli açıklamalarda bulundu.

Yaşanan mali kriz sonrasında sportif anlamda da çöküşe geçen Orduspor, kısa süre içerisinde tüm liglerden düşerek Ordu 2.Amatör Lig’e kadar gerilemişti. Mor-Beyazlı ekibin mali anlamda ciddi krize girmesindeki başkahraman olan Nedim Türkmen’e seneler önce suç duyurusunda bulunulmuş ve dava süreci geçtiğimiz günlerde başlamıştı.

22 Ocak’ta görülen ilk davada Orduspor cephesinde yetkililer yer alırken, Nedim Türkmen ise davada yer almamıştı. Dava ise 3 Nisan tarihine ertelenmişti. Ordu Adliyesi’nde görülen dava sonrasında Orduspor Kulübü Derneği’nin avukatlığını yapan Utku Başdağ ve eski kulüp başkanı Yaşar Pamuk, Orduspor’un hakkını sonuna kadar savunacaklarını söyledi.

UTKU BAŞDAĞ: ”SONUÇ ALANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

”Orduspor ile Nedim Türkmen arasında olan davanın ilk duruşması görüldü. Bu dosyalar üzerinde çok iyi çalışıyoruz. Evrak çantamız yetmedi, duruşmaya valizle geldik. Biz burada Orduspor Kulübü için uğraşıyoruz. Bizim bütün gayretimiz Orduspor’u bu hale getirenlerin hak ettikleri cezayı alması için. Henüz için başında olduğumuzu biliyoruz, çok evrak ve çok delil var. Sonuç alana kadar devam edeceğiz. Bize herhangi bir uzlaşma konusunda öneri sunacaklarını sanmıyorum ancak böyle birşey olursa da uzlaşmaya gitmeyeceğiz.”

YAŞAR PAMUK: ”HESAP SORMAK İÇİN BURADAYIZ”

”Bu suç duyurularının bulunduğu dönemde ben kulüp başkanıydım. Yönetim kurulu’ndaki arkadaşlarım ile birlikte Orduspor’u yaşadığı olumsuzlukların hesabını sorma adına buradayız. Denetim firması adında bir rapor düzenlemişler. Bu rapor çerçevesinde bir dönem Kulüp Başkan Vekilliği yapan İstanbul’da bulunan Av.Rahmican Ömür arkadaşımız ve ekibi ile birlikte bir çalışma yapıldı. Şu ana kadar Nedim Türkmen hakkında 9 tane suç duyurusunda bulunulmuştu ve bunun 6’sını bu ekip yapmıştı. Biraz gecikmeli de olsa bu suç duyurularının sonuca kavuşması için buradayız. Bizim burada yapmak istediğimiz şey Orduspor’un yaşadığı olumsuzluklarda vebali olanların bu vebali ödemesi.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!