Mayıs 29, 2023

Nedim Türkmen’e Davasında Son Durum Ne ?

Orduspor ile Eski Kulüp Başkanı Nedim Türkmen arasında 3 Nisan’da görülmesi gereken dava ile ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmazken, Nedim Türkmen’e ‘güveni kötüye kullanmaktan’ dolayı dava açtığı söylentileri konuşulmaya başlandı.

Yıllarca Türk Futbolu’nda profesyonel liglerde mücadele eden Orduspor’da kulüp başkanlığı yaptığı dönemlerde başarılı sonuçların yanı sıra özellikle son yıllarında maddi olacak kulübü çıkmaza sürükleyen Nedim Türkmen’in yargı süreci başlamıştı. Orduspor’da ortaya çıkan her borcun arkasında Nedim Türkmen’in faktöring ve menajerlik işleri ortaya çıkarken, 22 Ocak’ta görülen ilk dava 3 Nisan’a ertelenmişti.

Ordu Adliyesi’nde görülen ilk dava sonrasında Orduspor Kulübü Derneği’nin avukatlığını yapan Utku Başdağ ve eski kulüp başkanı Yaşar Pamuk, Orduspor’un hakkını sonuna kadar savunacaklarını söylemişti. Covid-19 sebebiyle birçok şeyin durduğu Dünya’da 3 Nisan’daki dava odak noktasından çıkarken, davada nasıl bir kararın çıktığı ile ilgili resmi açıklama yapılmadı.

Sosyal medyada konu ile ilgili olarak Nedim Türkmen’e 300 bin lira tutarında menajerlik bedelini direkt kendi hesabına yollaması sebebiyle “Güveni kötüye kullanmaktan” dava açıldığı konusu konuşulmaya başlandı. Türkmen’in ‘menajerlik hizmetini kendi ortağı olduğu bir şirketin verdiğini, hizmeti veren şirkete kendi ortaklığı olduğu ve şirketi adına tahsilat yapabildiği için bunun güveni kötüye kullanma olarak’ savunması sonrasında ise hakimin davayı yeni bir güne ertelediği söyleniyor.

SAMET KARADAĞ

1 thought on “Nedim Türkmen’e Davasında Son Durum Ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!