Mayıs 29, 2023

Ünye Gücü Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, Rüsumat-4 Gençlikspor karşısında attıkları golün ofsaytla uzaktan yakından alakası olmadığını belirterek, “Ofsayt tartışmasını gerektirecek bir pozisyon asla değil” dedi.

Kadınlar Futbol 3.Ligi 5.Grup’ta liderliğini sürdüren Ünye Gücü Futbol Kulübü, geçtiğimiz hafta Rüsumat-4 Gençlikspor’u 1-0 mağlup etmişti.

“Hakem atama sistemi değişmeli”

Rüsumat-4 Gençlikspor Antrenörü Hakan Yurdakul’un ofsayt dediği pozisyonu değerlendiren Kışla; “Kazandığımız maçtan sonra attığımız golün ofsayt olduğu yönünde yapılan iddia ve bu iddiayı kuvvetlendirmek için söylenen 5 metre ifadesine katılmıyorum. Ofsayt tartışmasını gerektirecek bir pozisyon asla değil. Müsabakada hakemleri konuşacak bir problem yok. Ordu Bölgesi hakemlerimiz diğer illerde gördüklerimize kıyasla çok daha iyiler. Sinop deplasmanında hakem faciası gördük ve yaşadık. O hakemlerin basiretsizliği yüzünden İrem Gönültaş gibi bir oyuncum aldığı darbe nedeniyle çapraz bağlarını koparttı. Biz hata yaparız, futbolcu hata yapar, hakem de hata yapar. Yeter ki art niyet olmasın. Rüsumat maçının hakemleri oldukça başarılıydılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Kadınlar Ligi’nde hakem atama sisteminin değişmesi özellikle hakemlerimiz için şart. Çünkü, kendi ilinin takımının maçını yönetirken rakip takımın hakeme olan bakışı, tepkisi onun taraflı olduğu yönünde olacaktır. Bu da hakemlere karşı bir haksızlıktır. Acilen değiştirilmesi gerekiyor.” dedi.

“Saygıyı hak ediyorlar”

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla tüm rakiplerine saygı duyduklarını, Rüsumat takımı oyuncularının mücadeleleri ile saygıyı hak ettiklerini söyledi. Kışla, açıklamasında; “Rakiplerimizin hepsine saygı duyuyoruz, hepsinin mücadelesini önemsiyoruz. Rüsumat-4 Gençlikspor takımı oyuncuları sahada centilmence ve iyi niyetle mücadele ettiler. Bu çocuklarımız maşallah imkanlar ölçüsünde savaşıyorlar. Bana ve takımıma karşı son derece saygılılar. Bu çocuklarımızı önemsiyorum, onları verdikleri mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Sahadaki mücadeleleri ile saygıyı hak ediyorlar” şeklinde konuştu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!