Kısa süre önce kurulan ve yakaladığı başarı ile ilk senesinde Basketbol Federasyonu tarafından Türkiye Finalleri maçı sonrasında 2.Lig’e davetiye mektubu alan ancak bu daveti ekonomik durumdan dolayı geri çeviren Ulubey Ohtamış Spor Kulübü’nda yapılan Genel Kurul sonrasında yeni başkan Av.Birsen Uçar oldu.

Geçtiğimiz sezonda Ordu’da Basketbol kültürünü yeniden hareketlendiren ve Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde Türkiye Finalleri’ne giden Ulubey Ohtamış Spor’da yeni sezon öncesinde kongre kararı alınırken, kulüp yeni başkanını seçti. Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul toplantısını Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Ordu şubesinde gerçekleştirilirken, göreve devam etmeyeceğini açıklayan Abdülaziz Özen, kongreye tek aday olarak giren Av.Birsen Uçar’ın listesinde yer aldı.

Ulubey Ohtamış Spor Kulübü yeni başkanı Av. Birsen Uçar kongrede yaptığı açıklamada; ‘Ulubey Ohtamış Spor Kulübünün kurulduğu anlardan itibaren yakından takip etmekteyim. Ayrıca lise dönemlerinde okul basketbol takımında oynamış birisi olarak bu alanda çalışmaktan heyecanlı ve gururluyum. Önceki dönemde emeği geçmiş herkese, başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine ve diğer kuruldaki üyelere, teknik kadromuz ve sporcularımıza teşekkür ederim. Ulubey Ohtamış Spor Kulübümüzün yerel ve bölgesel lig anlamında başarısını bu dönem, bizim dönemimiz itibariyle bir adım daha ileri gitmek hevesinde isteğinde ve arzusunu taşımaktayız. Oluşan ekibimizle birlikte amacımız; Hem Ordu’nun adını tanıtmak, hem de Ordu’daki gençlerin basketbol yeteneklerinin keşfedilmesine vesile olarak ve katkı sağlayarak güzel sonuçlar elde etmektir. Basketbol benim gözümde futbol’un çok gerisinde bırakılmış ihmal edilmiş bir alan olarak görüyorum. Çok yetenekli gençlerimiz var, bizler Ordu’nun bir basketbol şehri olarak anılmasını istiyoruz. Basketbola gönül verenleri Ulubey Ohtamış Basketbol takımımızı desteklemeye davet ediyorum. Kulübümüzün bugüne kadar gelen aşamalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni oluşan Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerimize, ilerleyen süreçte bizimle yol alacak oyuncularımıza şimdiden başarılar diliyorum hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Kongrede konuşan ve yeni yönetimde basın sözcüsü olarak görev alan Doç.Dr.Alper Çıraklı, ‘Geçen yıl bölgemizi, Ulubeyi, Orduyu, Karadenizi temsil etmek için bir basketbol takımı kurduk. Bu takımla birlikte yerel ligde şampiyonluk hedefimize ulaştık. Bölgesel ligde de grubu lider tamamlayıp play-off’u geçerek Türkiye sekizli finallerine kaldık. Geçen yıl bizlerin bu başarıyı yakalamamızda emek veren, destek olan başta sponsorlarımıza, Ulubey halkına, Ordu halkına, kulüp yöneticilerimize, teknik kadromuza ve oyuncularımıza teşekkür ediyoruz.
Bugün tek liste ile gideceğimiz genel kurulda Av. Birsen Uçar hanımefendi kulübümüze başkanlık yapacak. Bir bayan, bir kadın eli üzerimize dokunmuş olacak.‘
dedi.

Bir önceki dönemde başkanlık görevini yapan ve yeni başkan Av.Birsen Uçar’ın ekibine girerek İdari Menajer olarak görev alan Abdülaziz Özen ise yaptığı açıklamada ‘Kuruluşunun ilk yılında Ordu basketbolunda tarih yazan kulübümüz, Türkiye Baskebol 2. ligine gitme hakkını elde etmesine karşın, mali konulardan dolayı gidemedik. Türkiye Basketbol Federasyonu Büyük Erkekler Bölgesel Lige katılma hedefimiz var. Bizler, geleceğin yıldızlarını yetiştirmek, gençliğe yatırım yapmak istiyoruz. Şahsım Abdülaziz özen olarak hem köy derneği ve bir çok sivil toplum kuruluşunda görevim olmasından dolayı bu dönem başkan adayı olmayacağım. Fakat yönetimde yer alıp idari menajer olarak görev yapacağım. Av. Birsen Uçar başkanımız öncülüğünde tek liste olarak olağanüstü genel kurula gidiyoruz. Başkanımızın çok başarılı olacağına gönülden inanıyorum.’ dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!