Okul Sporlarında Hentbol Şampiyonları Belli Oldu !

2021 Spor Faaliyetleri takvimde yer alan Okul Sporları Hentbol Genç Erkek ve Genç Kız İl Turnuvası’nda şampiyonalar belli oldu.

Ordu’da Okul sporları turnuvaları her branşta büyük heyecana sahne olurken, hentbol branşında ise heyecan yerini coşkuya bıraktı. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Hentbol Genç Erkek ve Genç Kız İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 6 okuldan 70 sporcu mücadele etti. 6 Okul arasında ise şampiyonluğu Erkeklerde Fatih Anadolu Lisesi aldı. İkinci Atatürk Anadolu Lisesi, üçüncü ise Şehit Sefa Kabakkaya Anadolu Lisesi oldu. Hentbol Genç Kızlar da ise, Cumhuriyet Anadolu Lisesi şampiyon olurken, Fatih Anadolu Lisesi ikinci, Başöğretmen Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Şampiyon olan takımlar Bölge şampiyonasında Ordu’yu temsil etme hakkı kazandı. Hentbol Genç Erkek kategorisinde şampiyon olan Fatih Anadolu Lisesi şampiyonaya direkt olarak yarı finalden itibaren mücadele edecek. Grup Müsabakaları 9 il merkezi üzerinden eş zamanlı yapılacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!