Önder Okur: ”Hazırlık Maçlarının Skorlarına Takılmıyoruz”

Bolu’da hazırlık maçlarını sürdüren 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, kampta takımla birlikte yer alan As başkan Önder Okur yaptığı açıklamada iyi bir takım kurduklarını ve hazırlık maçlarının skorlarına takılmadıklarını söyledi.

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele edecek olan ve yaptığı transferlerle adeta transfer şampiyonu olan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde bu sezon hedef mutlak şampiyonluk. Geçmiş sezonlarda hedefine ulaşamayan ancak yeni sezonda hata yapmak isteyen ordu ekibi, yeni sezon hazırlıklarını ise Bolu’da sürdürüyor.

Sezon öncesinde yapılan kongredeki görev dağılımında As Başkanlık görevine getirilen Önder Okur, Bolu kampında ise takım ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak geçen sezon Yarı Final’de kaybedilen maçın ardından Başkan Bodur’un çok üzüldüğünü belirten Okur: ”İskenderun’daki maç sonrasında Başkanımız çok üzüldü. Ondan sonra 10-15 günlük bir süreçte kendisi ile irtibatımız kesildi. Kendisi uzun bir tatile çıktı. 15 gün sonra aradı, ben İstanbul’daydım. Ben geleceğim dedi ve geldi, ‘evet devam ediyoruz’ dedi. Yönetimi güçlendirmek amaçlı bir kongre kararı aldı ki doğrusu da buydu. Kongre yaptık.” dedi.

Kongre süreciyle aynı anda takım ile ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Önder Okur: ”Biz kongre yapana kadar ki süreçte çalışmalarımızı sürdürdük. Biz sözleşmeleri biten mevcut takımdan dört futbolcu ile anlaşmak için teklif sunduk. Sergen İlhan, Sinan Morgil, Özgen Erdem ve Emre Tosun. Üç tanesi ile anlaştık ama Emre Tosun ile anlaşamadık. İç transferleri gerçekleştirdikten sonra dış transfere yöneldik. Hocamız da sağolsun bize çok yardımcı oldu, çok hızlı istişareler yaptık. 24 saat esasına göre çalıştık. İyi takım yapmak isteyen takımlar bir an önce o futbolculara saldırdılar. Futbolcu ve kulüp istedikten sonra her türlü anlaşma oluyor. Bu süreçte Başkanımız Şükrü Bodur çok yardımcı oldu, onsuz bu yolu yürüme şansımız yoktu. İyi bir takım ortaya çıktığına inanıyorum. Hazırlık maçlarının skorlarına takılmıyoruz. Sektördeki bir çok teknik direktörleri de tanıyoruz. Onlar da bizim takımımız beğeniyor. Bu takıma sadece bir takviye daha yapabiliriz.” dedi.

Önder Okur son olarak ise ”Gençlerimiz var. Bu yapılanma içinde iyi bir takım kurduk. Efe, Batuhan, Yiğit onlara da süre vermemiz gerekiyor. Bu futbolcular için iddiamız var, iyi futbolcular ve bu şampiyonluk içinde onlar da olacak. İyi bir gruptayız. Karşıyaka, Yeni Mersin İdman Yurdu, Nevşehir Belediyespor, Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü gibi takımlar var. Her sene bir iki sürpriz olabilir ama biz iyi bir takım kurduk. İnşallah sonu şampiyonluk olur, Ordu’yu mutlu ederiz. Seyircilerimizi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün arkasında görmek istiyoruz.” açıklamalarını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!