Mart 28, 2023

“Önemli Olan Takımın Küllerinden Doğması”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu 1. Amatör Kümede mücadele eden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek ile bir araya geldi.

Amatör’de henüz kesin sonuçların çıkmadığı 2019-2020 sezonunda, şampiyon belli olmadı. Bu sezon yaptığı yapılanma ile şampiyonluğun en büyük favorilerinden birisi olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde ise Başkan Savaş Şimşek, sezon boyunca istişare halinde olduğu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile bir araya geldi.

Şavaş Şimşek başkanlığında yeni bir oluşum ve yeni bir ekiple süreci yürüten Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün bir maziyi yeniden canlandırmak için yola çıktığının altını çizen Başkan Güler, “Efsane geri döndü. Orduspor takımının hangi ligde mücadele ettiği önemli değil. Önemli olan takımın küllerinden yeniden doğmasıdır” dedi.

Şükrü Bodur’dan sonra Savaş Şimşek ile görüşmesinin iki kulübü birleştirme iddialarını artırırken gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili twitter hesabından bir açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Orduspor kulüp binası tadilatının başlamasının ardından Orduspor 1967 F.İ.S.K. Başkanı Savaş Şimşek ile bir araya gelerek çalışmaları değerlendirdik. O eski muhteşem günleri, o eski ekip ruhunu, o eski coşkuyu yeniden yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Efsane geri dönüyor” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!