“Önemli organizasyonlar yapmak istiyoruz”

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, 2019 yılının Gençlik ve Spor Camiası için dolu dolu geçtiğini belirterek, daha fazla organizasyonu Ordu’ya almak için çalıştıklarını dile getirdi.

Ordu’nun sporcu misafirlerle dolmasını istediklerini aktaran Genç, “2020 yılı faaliyet programında yer alan basketbol, judo, yüzme, badminton, futbol, futsal, güreş, hentbol, korfbol, oryantiring ve voleybol branşlarının bazılarının grup müsabakaları, çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları Ordu’da yapılacak” dedi.

“Önemli organizasyonlar yapmak istiyoruz”

2019 yılında 20 bin kişiyi ağırladıklarını söyleyen Mustafa Genç; “2019 yılı Gençlik ve Spor Camiası için dolu dolu geçti. Özellikle yaptığımız spor organizasyonları ile gençlerimiz için yaptığımız sosyal kültürel faaliyetlerle büyük organizasyonlara imza attık. İnşallah 2020 yılında da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Ordu Valiliğimizin ve ilimizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarının desteğiyle Şehrimizde önemli organizasyonlar yapmak istiyoruz. Bunların en önemlisi spor organizasyonları. Ulusal ve Uluslararası faaliyetleri ilimizde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şu an ilimizde 2020 yılı faaliyet programında yer alan basketbol, judo, yüzme, badminton, futbol, futsal, güreş, hentbol, korfbol, oryantiring ve voleybol branşlarının bazılarının grup müsabakaları, çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları Ordu’da yapılacak. İlimiz sporcu misafirler ile dolacak. 2019 yılında yaklaşık 20 bin kişiyi ağırladık. İnşallah 2020 yılında 25 bin sporcuyu ilimizde ağırlayacağız. Hedefimiz bu doğrultuda. Yine Gençlerimiz için sosyal ve kültürel alanlarda faaliyetlerimiz devam edecek. Özellikle ilimizin tarihi yerlerine geziler düzenleyip, gençlerimizin ecdatlarıyla bağ kurmalarını hedefliyoruz. Yurtlarımızda kapasite sayısını arttırmak istiyoruz. Yurtlarımızda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler planlıyoruz. Yurtlarımıza ek olarak Spor salonları ve Genç Ofisler açarak gençlerin daha donanımlı ve kaliteli bir eğitim almasını planlıyoruz. 2020 yılında da çalışmalarımıza tüm mesai arkadaşlarımızla ile devam edeceğiz. Faaliyetlerimize halkımızın katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!