Gülyalı Turnasuyuspor forması giyen ve 15 sezon forma giydiği Esnafspor’a geçen hafta 3 gol birden atan Muhammed Kaya, bu tarz durumların futbolun cazibesi olduğunu belirtti.

Ordu Futbolu’nun son yıllardaki en golcü oyuncularından birisi olan Muhammed Kaya, Gülyalı Turnasuyuspor formasıyla bu sezona da fırtına gibi başladı. 3 karşılaşmada 7 gol atarak gözünü gol krallığı yarışına diken Muhammed Kaya, kulübün sosyal medya hesabına yaptığı açıklamada eski takımına yaptığı hat-trick konusunu anlattı.

15 yıl formasını giydiği Esnafspor’dan geçen sezon ayrılarak Gülyalı Turnasuyuspor’a transfer olan Muhammed Kaya, Esnafspor maçı öncesinde eski teknik direktörü Aziz Tokat’ın elini öpmeyi de ihmal etmemişti. Kaya yaptığı açıklamada ”Değişik bir duyguydu benim için. Bir tarafta 15 yıl formasını giyip 10 yıl kaptanlığını yaptığım, yağmurda çamurda beraber futbol oynadığım kardeşlerim. Diğer tarafta benden çok güzel futbol bekleyen Gülyalı Turnasuyuspor taraftarı. Onlara karşı oynamak beni duygulandırdı. Onlara gol atmak biraz da olsa bana dokundu. Temiz maç oldu. Hat-trick yapmak bambaşka oldu. Esnafspor’a ayıp oldu mu olmadı mı bilmiyorum ama futbolun cazibesi bu diye düşünüyorum. Onlara da geriye kalan maçlarda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!