Mart 24, 2023

Online Satranç Turnuvası Başlıyor !

Covid-19 salgını ile birlikte dünya genelinde spor müsabakalarına ara verilmesinin ardından teknolojiyi en aktif şekilde kullanmaya başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bu kez de “Ulusal Evde Kal Online Yıldırım Satranç Turnuvası” düzenliyor.

Yaşanan bu olumsuz süreçte Ordu ilinde evlerinde kalan başarılı ve yetenekli satranç sporcularının motivasyonunu ve yarışma heyecanını arttırmayı amaçlayan organizasyonda ayrıca sporcular ülkemizdeki ünvanlı sporcular ile online karşılaşma fırsatı yakalayacak. Toplam 2 bin 100 tl para ödülünün dağıtılacağı turnuva sonrasında ödüller anti-cheating kontroller yapıldıktan sonra kesin sıralamada dereceye giren ilk 10 sporcunun iban hesaplarına yatırılacak.

24 Nisan 2020 Cuma günü saat 21.00 ile 23.00 arası gerçekleştirilecek olan turnuva 3+2 (Üç dakika artı iki saniye) zaman temposunda düzenlenecek.Maçlar Dünya Satranç Federasyonu FIDE ustası FM Yasin Emrah YAĞIZ tarafından Satranç Dünyam YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!