Mart 24, 2023

Online Satranç Turnuvası Sona Erdi !

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca düzenlenen “Ulusal Evde Kal Online Yıldırım Satranç Turnuvası” sona erdi.

Covid-19 salgını ile birlikte dünya genelinde spor müsabakalarına ara verilmesinin ardından teknolojiyi en aktif şekilde kullanmaya başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ulusal Evde Kal Online Yıldırım Satranç Turnuvası” sona erdi. Turnuvada birinciliği GM (Grand Master-Büyük Usta) Misratdin İskandarov elde etti.

Covid-19 salgını nedeniyle Ordu ilinde evlerinde kalan başarılı ve yetenekli sporcuların motivasyonunu ve yarışma heyecanını arttırmak için online uygulamalarla faaliyetlerini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, dünya çapında derece yapmış birçok ismin de katıldığı satranç turnuvasını başarı ile tamamladı. Ulusal Evde Kal Yıldırım Satranç turnuvası adıyla YouTube Satranç Dünyam kanalından canlı yayınlanan turnuvaya yurt içi ve yurt dışından toplam 1518 kişi katıldı.

3+2 (Üç dakika artı iki saniye) zaman temposunda düzenlenen ve çekişmeli geçen mücadeleler sonrasında turnuvada dereceye giren isimler ise şu şekilde oldu:

1. GM(Grand Master-Büyük Usta) Misratdin İskandarov,
2. Elnur Mehtiyev,
3. FM Orkhan Eminov,
4. Yankı Kara,
5. Ersen Molla,
6. FM Tuna Özateş,
7. FM Efe Mert Kılıç,
8. GM Zaur Mammadov,
9. Okan Özsakallıoğlu,
10. IM Meilis Annaberdiyev

Toplam 2 bin 100 tl para ödülünün dağıtıldığı turnuva sonrasında anti-cheating kontrollerinin yapılmasının ardından derece giren sporcuların ödülleri iban hesaplarına yatırıldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!