Mart 28, 2023

“Önümüzdeki Sezon Şampiyon Olacağız”

TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp, liglerin iptal kararı ile ilgili yaptığı değerlendirme önümüzdeki sezon planlarını da anlattı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2, 3 ve Bölgesel Amatör Lig’i tescil etmesinin ardından son verilecek kararlar bekleniyor. Ordu’nun 3.Lig’deki iki temsilcisinden birisi olan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde de konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Mor-Beyazlı kulübün Basın Sözcüsü Olgun Alp “2019-2020 futbol sezonu TFF yönetim kurulunun dün akşam aldığı kararla sonlandırılmıştır. Liglerin tescil formatı daha sonra TFF tarafından açıklanacaktır. Biz 52 Orduspor FK olarak bugün itibariyle 2020-2021 sezonu için hazırlıklara başlayacağız. Gelecek yıl şampiyonluk hedefimizi geçekleştirebilmek için transfer çalışmalarımızı yapacağız.” dedi.

Önümüzdeki sezondan itibaren altyapıya önem vereceklerini belirten Alp “Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ ne TFF Gelişim Liglerine Katılım için müracaatımızı yaptık. U 15, U 16, U 17 ve U 19 olmak üzere dört takımla hazırlanmayı düşünüyoruz. Bu liglere katılmamızın en büyük amacı alt yapıdan Ordulu futbolcular yetiştirmek ve yetişen bu genç futbolcularımızı 52 Orduspor’umuza kazandırarak A takımımıza yetiştirmek. Bu ligler için müsabakalarımızı Karışıyaka FSM Spor Kompleksi, Perşembe İlçe Stadyumu ve Ulubey İlçe Stadyumunda oynayacağız. Bu statların tahsisleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kulübümüze yapılmıştır. Amacımız gerek Altınordu, Perşembe gerekse Ulubey İlçemizle 52 Orduspor takımımızı kaynaştırmak oradaki spor sever halkımızın ilgisini çekmek. Oradaki genç yetenekli futbolcuları teşvik ederek takımımıza kazandırmak. Ve biz inanıyoruz ki bu üç ilçemizdeki spor sever halkımızın da bize bağırlarını açacağına, buna inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Orduspor konusunda projelerinin olduğunu belirten Olgun Alp “Ayrıca 1967 yılında kurularak günümüze ulaşan Orduspor ‘umuzun resimlerini 52 Orudspor FK tesislerinde sergileme çalışmalarına başladık. İnşallah yaptığımız bu çalışmalar ileride kurulmasını düşündüğümüz “Orduspor Müzesi” ne kaynaklık edecektir. Biliyoruz ki biz 52 Orudspor FK’ da olsak kökümüz Orduspordur. Geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

1 thought on ““Önümüzdeki Sezon Şampiyon Olacağız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!