Mart 28, 2023

Ordu Amatörü’nde hem A hem de altyapısı ile dikkat çeken takımlardan birisi olan Demirspor’un kurucusu ve antrenörü Ali Haydar Demir, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya oldukça sert tepki gösterdi.

2020-2021 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig ve 2.Amatör Lig takımlarının sadece bir ligde mücadele edeceğini açıklayan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Metin Kır’a tepkiler gelmeye devam ediyor. Kararın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alındığı birçok kesim tarafından ortak nokta olurken, Demirspor cephesinden Ali Haydar Demir ise konuyla alakalı olarak en net açıklamayı yaptı.

Demirspor’un kurucusu ve antrenörü olan Ali Haydar Demir yaptığı açıklamada: ”Bu arkadaşlar futbol emekçilerini bu kadar aptal mı sanıyorular ? Haziran’ın 24’ünde Türkiye Futbol Federasyonu resmi yazıyla 1 ve 2.Amatör Liglerin birleştirildiğini, dolayısıyla düşmelerin olmadığını bildirdi. Ancak Ordu ASKF Genel Sekreteri bunu 27 Ağustos’ta basına verdikleri dilekçe ile kendileri yapmış gibi gösteriyor” dedi.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı seçimi öncesinde garip işler olduğunu belirten Demir: ” Şaka gibi arkadaşlar. Zaten 2 ay önce alınan karar ile basına şu an şov yapıyorsunuz. Kulüpleri biz kümede bıraktık diyerek insanların aklıyla oynamayın. Bu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı nerelerde, neden ortada yok ? Asıl konuşması gereken o. Aksi halde bu bir seçim algısıdır” açıklaması yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!