logo

Ordu FK istiyor, Orduspor vermiyor !

Spor Toto 3.Lig ekiplerinden Ordu Futbol Kulübü, şampiyonluğa bir kadro kurarken Orduspor’un genç oyuncularından Asım Can Çaykıran ve Mert Can Elik’i kadrosuna katmak için kolları sıvadı. Ancak Orduspor, bu iki oyuncudan yüksek bonservis bedelleri isteyince iş zora girdi.

Ordulu oyunculara sahip çıkmak isteyen ve Orduspor’un bazı genç oyuncularını transfer etmek isteyen Ordu Futbol Kulübü, yüksek ücretlerle karşı karşıya geldi.

Mert Can ve Asım…

İddialı bir kadro kuran Ordu Futbol Kulübü, Orduspor’un bu ligi bilen genç oyuncularından kaleci Mert Can Elik ve stoper Asım Can Çaykıran’ı transfer etmek için Mor Beyazlı Kulübün kapısını çaldı. Alınan cevap şok etti. Orduspor, Asım ve Mert Can’dan yüksek bir bonservis bedeli istedi ve transfer çıkmaza girdi. Oyuncularında futbol geleceği zora girdi.

Orduspor Kulübü’nün Asım Can ve Mert Can’dan yüksek bonservis bedeli istediğini söyleyen Ordu Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Ertan Bakır; “Orduspor’dan oyuncu transfer etmek istiyoruz. Orduspor’daki futbolcu kardeşlerimize sahip çıkarak yollarına devam etmelerini istiyoruz. Bu bağlamda kaleci Mert Can Elik ve Asım Can Çaykıran’ı kadroya katmak için girişimimiz oldu. İki oyuncuyla da anlaştık. Onlarda takımımızda oynamak istiyor. Ancak kulüpten yetiştirme bedeli ve yüksek bonservis istenerek bize engel oluyorlar. İstenilen fiyatlara çok daha iyi oyuncular alınabilir. Ancak bizim amacımız, Ordu’nun çocuğunun profesyonel ligde futbol hayatına devam etmesi. Bizde bir Ordu takımıyız. Orduspor’un bize destek olmasını beklerken, engel olmaları ilginç. Burada futbolcularda mağdur ediliyor. Amacı anlayamadık. Bu iki oyuncuya talip olduk ama önümüze engel kondu. Sırf Orduspor Kulübü’nün tutumu yüzünden bu transferden vazgeçme noktasına geldik” dedi.

Orduspor’da Başkan Yaşar Pamuk, önümüzdeki günlerde olağanüstü kongre yapılacak olmasına karşın Özgen Erdem’i Utaş Uşakspor’a satmıştı. Şimdi de bu iki oyuncu hakkında fevri kararlar vermesi tepkilere neden oldu.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ