Nisan 1, 2023

Ordu Futbolu’na ‘Orduspor’ ile Yeni İsim Hamlesi !

Orduspor, 52 Orduspor Futbol Kulübü, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile İstanbul Esenyurt Orduspor takımlarının ardından ‘Orduspor’ markasını kullanma yolunda Orduspor Futbol Kulübü adımları atılmaya başlandı.

1967 yılında kurulan Orduspor’un maddi ve manevi anlamda alt liglere düşmesinin ardından 2018-2019 sezonu sonrasında ‘2.Amatör Lig’e düşürüldü’ haberi ile açıklanmayan bir sebepte dolayı faaliyetlerine son vermesinin ardından, ne olacağı merak ediliyordu. Orduspor’un kapatılmasında öncü olan ve Yeni Orduspor’dan sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü adını kullanan takımın isim konusunda yaptığı yoldan ilerleyen Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile İstanbul Esenyurt Orduspor’dan sonra Orduspor Futbol Kulübü geliyor.

Geçen sezonun başında Yeni Mahalle 52 Spor başkan ve yönetimi ile anlaşarak takımın adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapan Savaş Şimşek ve ekibi, logo ve isim konusunda beklenen hamleyi ne zaman yapacağı merak edilirken, Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Orduspor Futbol Kulübü konusunda başvurusu kabul edildi.

18 Aralık 2019 tarihinde Orduspor Futbol Kulübü ismi konusunda başvuruda bulunan Savaş Şimşek’e ilk olarak 7 Ocak 2020 tarihinde Uzman Benzerlik Araştırması ile birlikte red kararı gelmişti. Yapılan itiraz sonrasında yeniden inceleme ve değerlendirme kurulu ise son kararını verdi. 30 Aralık 2020 tarihinde başvurunun tescilinin kabulüne karar verildi.

Orduspor Futbol Kulübü ismini tescil hakkı konusunda ise 35.maddedeki konular onaylandı. Türk Patent ve Marka Kurumu’nun 35.maddesinde ise ”Reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler ile ilgili hizmetler, ticari ve reklam amaçlı sergi ve fuarların organizasyonu hizmetleri, reklam amaçlı tasarım hizmetleri; alıcı ve satıcılar için online pazaryeri (internet sitesi) sağlama hizmetleri. Büro hizmetleri; sekreterlik hizmetleri, gazete aboneliği düzenleme hizmetleri, istatistiklerin derlenmesi, büro makinelerinin kiralanması hizmetleri, bilgisayar veri tabanlarındaki bilginin sistematik hale getirilmesi, telefon cevaplama hizmetleri. İş yönetimi, idaresi ve bu konular ile ilgili danışmanlık, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri, personel işe yerleştirme, işe alma, personel seçimi, personel temini hizmetleri, ithalat-ihracat acente hizmetleri, geçici personel görevlendirme ( başkası adına fatura yatırma, vergi yatırma, trafik işlemleri gibi iş takibi) hizmetleri. Açık artırmaların düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi hizmetleri. Müşterilerin malları elverişli bir şekilde görmesi ve satın alması için Koruyucu amaçlı olanlar hariç her türlü malzemeden yapılmış iç-dış giysiler, çoraplar, fularlar, şallar, bandanalar, eşarplar, kemerler.Ayak giysileri: ayakkabılar, terlikler, sandaletler. Baş giysileri: şapkalar, kasketler, bereler, takkeler, kepler.Oyunlar ve oyuncaklar. Salonda oynanan oyunlar; harici ekran ya da monitör ile bağlanıp oynanabilen oyunlar için aletler, makineler ve cihazlar (jetonla çalışanlar dahil). Hayvanlar için oyuncaklar.Çocuk bahçeleri, parklar ve oyun parkları için oyuncaklar.Bu sınıfa dahil jimnastik ve spor aletleri; olta takımları, yapay balık yemleri, avcılık ve balıkçılık için tuzaklar.Suni yılbaşı ağaçları ve bunlar için süsler, suni karlar, çıngıraklar, parti ve benzeri eğlenceler için malzemeler, kağıttan parti şapkaları. mallarının bir araya getirilmesi hizmetleri; (belirtilen hizmetler perakende, toptan satış mağazaları, elektronik ortamlar, katalog ve benzeri diğer yöntemler ile sağlanabilir.” ifadeleri yer alıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!