Mart 26, 2023

Ordu Gençlerbirliği Lige Devam Edecek !

1 Aralık 2019 tarihinde geçirdiği trafik kazasında iki sporcusu hayatını kaybeden Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı, velilerin de isteği üzerine lige devam etme kararı aldı.

Maddi anlamda sıkıntılar çekmesine rağmen sırf çocuklar spor yapsın diye liglere katılan, deplasmanlara giden Ordu Gençlerbirliği, Ordululardan destek bekliyor.

“Başarılarımız ortada”

Antrenör Ercan Akman, bugüne kadar tek bir destek almadan mücadele ettiğini söyleyerek; “20 yılı aşkın süreden bu yana kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz sporcularla 1.Lig, 2. Lig ve alt yaş gruplarında kendi imkanlarımız ile mücadele etmekteyiz. Bu uzun ve meşakkatli yolda kulübümüzün altyapı oyuncularının oluşturduğu Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi erkek takımı ile 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda 4. ve 2018-2019 sezonunda da 3’ncü olduk. 2018-2019 yılında Küçük Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nda 3. olduk. 2016-2017 yılında ise Alanya Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 1’ncisi olduk. Kurulduğumuz yıldan bu yana altyapı kategorilerinde katıldığımız sayısız resmi ve özel turnuvaları başarılar ile geride bırakmış bulunmaktayız. Bu süreçte kamuya 100’ün üzerinde öğretmen ve öğretmen adayı kazandırdık. Tüm yaş gruplarında Milli Takımlara birçok sporcu kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. 2000 yılından bu yana kulübün tüm maddi giderlerini kendi imkanlarımla karşılamaya çalıştım” dedi.

“Destek bekliyoruz”

Ordululardan yardım isteğinde bulunan Akman; “1 Aralık 2019 tarihinde Yozgat iline Kadınlar 2.Ligi maçına giderken Çekerek mevkinde talihsiz bir kaza geçirdik. Bu kazada 2 sporcumuzu kaybettik ve kulüp için kullandığım şahsi aracım da kullanılamaz hale geldi. Ben ve sporcularım çok zor bir sürece girdik. Sporcularım ve velilerimizle yaptığımız toplantı sonrasında lige devam etme kararı aldık. Ülkemize ve gençlerimize hizmet edip toplumumuza değerli bireyler kazandırabilmek, kulübümüzün faaliyetlerine devam edebilmek için siz değerli büyüklerimizden maddi destek beklemekteyiz. Sizlerin yapacağı yardımlar ile Türk sporuna ve Milli Takımlara hizmet etmek için desteklerinizi beklemekteyiz” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!