Haziran 8, 2023

Ordu Gençlerbirliği’nin 60 Bin Liraya İhtiyacı Var !

2020-2021 sezonunda Hentbol Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele etmesi beklenen Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol takımının, lige katılım ve deplasman masrafları olan 60 bin lirayı bulamaması halinde lige katılımı zora girebilir.

Ordu’da hentbol denildiğinde akla gelen ilk takım olan Ordu Gençlerbirliği Hentbol Takımı’nın Kadın Şubesi, bu sezon alındığı Hentbol 1.Ligi’nde mücadele etmek istiyor. Maddi olarak kendi yağında kavrulan takımlardan birisi olan Ordu temsilcisinde, kulübün sporcuları lige katılım sağlayabilmek için kendi harçlıklarını biriktirmeye başladı.

Ordu Gençlerbirliği Kadın Futbol Takımı’nın oyuncuları yaptıkları toplu açıklamada lige katılmak istediklerini belirterek, “Çok emek verdik. Emeklerimiz boşa gitsin istemiyoruz. Ordu Valisi’nden, Büyükşehir Belediyesi’nden ya da bize kim destek olabilecekse onlardan yardım bekliyoruz. Bu sezon lige katılmak istiyoruz. Amacımız Ordu’yu temsil etmek. Duyun artık sesimizi. Eğer destek yapılmazsa bile harçlıklarımızı biriktiriyoruz. Ya da parti time çalışır yine de o lige katılırız. Lütfen destek olun” çağrısında bulundular.

Geçtiğimiz sezon talihsiz bir yılı geride bırakarak yaşadığı trafik kazası ile Türkiye’nin gündemine oturan Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı, faaliyetlerini durdurmanın eşiğine gelmiş ancak sporcu ailelerinin desteği ile lige devam etmişti. 1.Lig’e alınan Ordu Gençlerbirliği’nin yeni sezondaki rakipleri ise A.B.B Egospor, Adana Adasokağıspor, Antalya Gazi Gençlikspor, Artvin 7 Mart Spor Kulübü, Bolu Belediyespor, Çankaya Eğitim ve Gençlikspor, Kastamonu Araç Belediyespor, Maltepespor, Mudanya Belediyespor, Oğuzeli Halk Eğitim Merkezispor, Polatlı Belediyespor, Tekirdağ 14 Kasım Malkaraspor ve Yozgat Aile Politikalar Gençlik ve Spor olmuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!