logo

Ordu Gesk’in gözü 1.Lig’de

Eskişehir’de gerçekleştirilen B1 Futbol 2. Lig 1. Devre müsabakalarında mücadele eden Altınordu Belediyesi Ordu Görme Engelliler Futbol Takımı, şimdi de tüm dikkatleri 16-20 Ağustos tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecek olan B1 Futbol 2. Lig 2. Devre müsabakalarına çevirdi.

Eskişehir’de istediği sıralamada yer alamayan Ordu GESK, Malatya’da daha başarılı sonuçlar alarak 1 yıl aranın ardından tekrar 1.Lig’e çıkmayı planlıyor.

İlk devre 5. oldu

Eskişehir’de 5 karşılaşmaya çıkan Ordu temsilcisi, 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyetle birlikte topladığı 10 puanla 5. sırada kendisine yer bulabildi.

Her şey Malatya’ya bağlı

Ordu GESK’in, 1.Lig’e çıkıp çıkamayacağı Malatya’da alacağı sonuçlara bağlı. Ordu ekibine, Malatya’da, Eskişehir’deki maçlardan daha iyi sonuçlar alması halinde 1.Lig’e çıkma şansı doğacak.

“Kayıp istemiyoruz”

Ordu Görme Engelliler Futbol Takımı Antrenörü Yadikar Erkan Çömlek, 1.Lig’e çıkmalarının Malatya’da alacakları sonuçlara bağlı olduğunu söyleyerek; “Eskişehir’deki ilk devre müsabakalarında elimizden geleni yaptık. Ancak daha iyi sonuçlar alabilirdik. Grubumuzu 5. sırada tamamladık. Şimdi sıra 16-20 Ağustos tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecek olan B1 Futbol 2. Lig 2. Devre müsabakalarında. Malatya’da daha iyi sonuçlar almak zorundayız. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 1.Lig’e çıkmak istiyoruz. Bunun için Malatya’da alacağımız sonuçlar çok önemli. Tüm planlarımızı 1.Lig’e çıkmak üzerine yaptık. Kayıpsız geçmemiz lazım. Biz üzerimize düşeni ve elimizden geleni yapacağız. Gerisi nasip. Her şeye rağmen 1.Lig’e çıkmak istiyoruz. Çünkü biz 1.Lig’e yabancı değiliz. Yıllarca 1.Lig’de şampiyonluk mücadelesi verdik. Yeniden o duyguları yaşamak için 1.Lig’e çıkmayı hedefliyoruz. Hakkımızda hayırlısı” dedi.

2.devre maçları şu şekilde:

Ordu GESK-Elazığ Harput GESK
ORDU GESK-Ankara Anadolu GESK
Ordu GESK-Malatya Yeşilyurt GESK
Ordu GESK-İstanbul Altınokta GESK
Ordu GESK-Kırıkkale 15 Temmuz
Ordu GESK-Erbaa Belediye GESK
Ordu GESK-Eskişehir GESK

B1 Futbol 2. Lig 2. Devre müsabakaları 16-20 Ağustos tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecek.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ