Ordu Oral-B Triatlon Lansmanı Yapıldı !

Ordu Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 9-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Ordu Oral-B Triatlon Yarışlarının” lansman toplantısı gerçekleştirildi.

Bu yıl Ordu’da ikincisi sezonun ise dördüncü Triatlon yarışları düzenleniyor. Yarış öncesi Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda Ordu Vali Vekili Zafer Karaahmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ile triatlon milli takım oyuncularının katılımlarıyla lansman toplantısı yapıldı.

“TÜM SPORCU ARKADAŞLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Tüm sporculara başarı dileklerinde bulunan Ordu Vali Vekili Zafer Karaahmetoğlu, “Güzel bir organizasyonun ilimizde yapılmasından dolayı son derece mutluyuz. Ben bütün katılımcılara ve bu organizasyona emek veren herkese teşekkür ediyorum. İlimizdeki bu güzel yarışmanın kazasız, belasız güzel bir şekilde sonuçlanmasını istiyorum. Tüm sporcu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

“BU HEYECANI BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ”
Triatlon Yarışı’na 824 sporcunun başvurduğunu ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, “Ordu’da birincisi yapılan yarışmada ödülleri verirken temennimiz seneye daha gelişmiş ve sporcu sayısı fazla bir yarışma olsun demiştik. Bu sene 824 katılımcı ile bu yarışma gerçekleştirilecek. Bu harika bir şey. Bu heyecanı inşallah birlikte yaşayacağız. Seneye inşallah uluslararası yarışma ile hep beraber oluruz umuduyla hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“ORDU SPOR ŞEHRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR”

Ordu’da birçok spor branşında ciddi organizasyonlar gerçekleştirildiğinin altını çizen Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Ordu bir spor şehri olma yolunda ilerliyor” dedi.

Federasyon Başkanı Yalçınkaya şöyle konuştu:

“Geçen sene pandeminin en yoğun olduğu süreçte biz burada bir organizasyon gerçekleştirmiştik. Bu organizasyonda camiamızda olumlu tepkiler almıştı. Bu sene puanlı lig olarak buradayız. Eğirdir finalinden önceki son puanlı etabımız burası. Aynı zamanda milli takım sporcularımızda burada. Ordu Karadeniz’in incisi. Geçen sene ilk geldiğimde çok şaşırmıştım. Gerçekten mükemmel bir sahili ve planlaması var. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler Bey ile birlikte konuşurken burayı acaba Karadeniz ülkelerinin uluslararası olarak yarıştığı bir yarışma parkuru haline getirebilir miyiz diye bir düşüncemiz olmuştu. Belki bu seneden sonra bunu da gerçekleştirebiliriz. Çünkü lokasyon olarak çok güzel bir yer. Havalimanı hemen şehrin yanında. Uluslararası yarışmalarda havalimanının parkura uzaklığı çok önemlidir. Buradaki havalimanı da merkezin yakınında. Ordu bir spor şehri olma yolunda ilerliyor. Kanoda olsun birçok branşta olsun burada çok ciddi organizasyonlar gerçekleşmeye başladı. Bunu neden uluslararası bir yarışma taçlandırmayalım.”

“ORDU’MUZDA SPOR FAALİYETLERİ GÜNDEN GÜNE ARTIYOR”

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Ordu’muz da yapılan en büyük triatlon yarışı olacak. Geçtiğimiz yılda burada bir yarış düzenlenmişti. Ordu’muzdaki spor faaliyetlerini geldiği günden bu yana artıran Ordu Valimiz Tuncay Sonel’e, spordan sorumlu Vali Yardımcımız Zafer Bey’e ve en önemlisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. Deniziyle Ordu barıştı. Kona, yelken, triatlon gibi spor faaliyetleri artırıldı” diye konuştu.

Konuşmalar sonrası Ordu Oral-B Triatlon Yarışı’nın yapılacağı parkurunun tanıtımı yapıldı. Ardından ise protokol tarafından anı forması imzalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!