Mart 28, 2023

“Ordu Spor Camiasının Aklıyla Oynamayın”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri seçimleri öncesinde adaylığını açıklayan Zafer Öztürk, zehir zemberek açıklamada bulundu.

Ekim ayında yapılması planlanan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimi öncesinde tansiyon her geçen gün yükseliyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar ile Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor’un üst lige çıkarılmasında pay sahibi olduğu iddia eden diğer aday Metin Kır’a cevap gecikmedi.

Ordu ASKF Genel Sekreteri olan aynı zamanda kongre öncesinde aday olduğunu belirten Metin Kır hakkında konuşan Zafer Öztürk adeta ateş püskürdü. Öztürk: “Şimdi soruyorum. Ordu Amatör Lig’de gruplarını lider bitiren iki takımı Ordu ASKF yönetimi mi Bölgesel Amatör Lig’e çıkardı ? Niye biz çıkarttık diyerek sağda solda, sosyal medyada, tv’de algı yapıyorsunuz. Pandemi olayında spor camiasında Ordu’da kime sorulsa Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor’un üst lige çıkarılacağını herkes bilir. ASKF Başkan Adayı ve yönetici arkadaş kurulda görevli ya da yetkili miydi ? Seçim var diye, biz yaptık diyerek Ordu spor camiasının aklıyla oynamayın.” dedi.

Kendisine yakın olan takımların Ordu ASKF tarafında düşürüleceğini iddia eden Zafer Öztürk: “Tüm Türkiye’de düşme kaldırıldı ancak Ordu Amatörü’nde ne oldu bilen yok. Siz bana yakın olan takımların düşürmenin peşindesiniz. Lig oynandı kesin düşecek diyorsunuz ancak 2.Amatör Lig oynanmadı. Aynı ligde Play-Off maçları oynanmadı. Tertip komitesine toplayı karara bağlayamadınız. Siz sadece sosyal medyayı iyi kullanarak algı işini iyi yapıyorsunuz.” açıklamalarını yaptı.

Bölgesel Amatör Lig’e yükselen iki takımı tebrik eden Zafer Öztürk, eğer bu konuda Ordu ASKF Başkan Adayı Metin Kır’ın yaptırımı varsa bunu belgeleriyle sunarsa saygı duyarak adaylıktan çekileceğini de söyledi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!