Ordu Stadı Yeşil Zemini İle Bekliyor

Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona bile yetişmeyeceği belirtilen Yeni Ordu Stadyumu’nda yeşil zemini ile bekliyor.

150 milyon liraya mal edileceği belirtilen ancak daha sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından ek bütçeye ihtiyaç olduğu açıklanan Ordu Stadyumu, yeşil zemini serilmiş şekilde bekliyor. Orduspor’un konakladığı ve antrenmanlarını yaptığı Durugöl Tesisleri’ndeki tesislerinde yıkılmasının ardından aynı yere yapılan Stadyumun açılışı 4 kere ertelenmişti.

Tribün, çatı ve dış cephe kaplamaları bitirilen ve alttan ısıtma sistemi ile sulama, kumlama, drenaj ve havalandırma gibi çalışmaları tamamlanan stadın rulo çimleri ekim ayında döşenmişti. Çimlerin hazır hale gelmesinin ardından son aşama olarak tribünlere döşenmesi beklenirken, aradan aylar geçmesine rağmen işlem yapılmadı.

Yetkililer, stadın ikmal ihalesinin 2018 yılına yetiştirilemeyeceğini, 2019 yılının bütçesinden gerçekleştirileceğini, yeni yıl bütçesinin serbest bırakılacağı Mart ayından sonra gerçekleştirilecek ihalenin inşaatının tamamlanmasının ancak Haziran ayından önce bitirilemeyeceği vurguladılar.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!